تسهیلات ترجیحی به دانش بنیان

تسهیلات ترجیحی به دانش بنیان ها

 

تسهیلات ترجیحی بانکی به دانش بنیان

صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری نظام بانکی کشور اقدام به ارائه تسهیلات سرمایه در گردش موسوم به تسهیلات ترجیحی بانکی به دانش بنیان تولیدی برای ارتباط اقتصاد دانش بنیان می کند.

به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری نظام بانکی کشور اقدام به ارائه تسهیلات سرمایه در گردش موسوم به  تسهیلات ترجیحی بانکی به دانش بنیان تولیدی می کند.

تسهیلات ترجیحی بانکی به دانش بنیان تولیدی ویژه شرکت های دانش بنیان تولیدی نوع ۱ و نوع ۲ است. شرکتهای دانش بنیان نوپای نوع ۱ ونوع ۲ که فروش سالانه آنها بیشتر از ۱۰ میلیارد ریال است نیز می توانند درخواست خود برای استفاده از تسهیلات ترجیحی بانکی به دانش بنیان را ارسال کنند. در این تسهیلات برای پذیرش درخواست سایر شرکتهای نوپا معذوریت وجود دارد. (صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری نظام بانکی در آینده نزدیک تسهیلات ویژه با شرایط مناسب برای شرکت‌های نوپا ارائه خواهد داد) .

 

تسهیلات ترجیحی بانکی به دانش بنیان

اقتصاد دانش بنیان

دکتر سورنا ستاری در ادامه سفر به گیلان در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیروی انسانی مستعد را از توانمندی های ایران اسلامی برای گسترش ارتباط اقتصاد دانش بنیان دانست و افزود:

“از لحاظ دارا بودن نیروی انسانی با استعداد جزو ۵ کشور برتر دنیا هستیم.”

او با تاکید بر لزوم ارتباط اقتصاد دانش بنیان با زندگی روزمره مردم و تسهیلات ترجیحی بانکی به دانش بنیان گفت:

“استان گیلان با پتانسیل بالایی در بخش جوانان نخبه دارد و می تواند با توسعه محیط کسب و کار و استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در رشد کارآفرینی نقش آفرینی کنند.”

رییس بنیاد ملی نخبگان به تحرک خوب ایجاد شده در جهت گسترش استارت آپ ها اشاره و خاطرنشان کرد:

شرکت های دانش بنیان در آینده ای نزدیک به بزرگترین شرکت‌های کشور تبدیل می شوند.”

 

اقتصاد دانش بنیان

 

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   حمایت از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در دانشگاه ها

تسهیلات صندوق نوآوری

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد در سال گذشته ۳ هزار میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان تسهیلات پرداخت شده است. به گفته علی وحدت برای امسال هم هدف گذاری پرداخت تسهیلات بیش از ۴ هزار میلیارد تومان است که تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت ها پرداخت شده است.

علی وحدت در گزارش کوتاهی از عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم یلدای کارآفرینی گفت: در بحث ضمانت‌ نامه سال گذشته هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه صادر شده است. امسال نیز در این زمینه هدف گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی کرده ایم که تا الان هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن محقق شده است.

به گفته وحدت، از دیگر خدمات صندوق کمک‌ بلاعوض به شرکت ها مانند شرکت در نمایشگاه داخلی و خارجی، اخذ مجوزها و استانداردهای داخلی و خارجی است که نزدیک به ۳ هزار و ۱۰۰ مورد به شرکت ها کمک کردند.


در شبکه دانش بنیان ایران بخوانید:

ارزیابی شرکت های دانش بنیان

انواع شرکت های دانش بنیان


 

او همچنین بیان کرد: صندوق در دو سال گذشته تلاش کرده است تا در زمینه حمایت از استارت آپ ها اقداماتی انجام دهد. امکان دارد این استارت آپ ها لزوما دانش بنیان نباشند. از همه متخصصان هم در این زمینه کمک گرفتیم.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.