فضاهای کار اشتراکی دانش بنیان حمایت می شود

حمایت از تجهیز و تامین فضاهای کار اشتراکی

حمایت از تجهیز و تامین فضاهای کار اشتراکی برای شرکت های دانش بنیان توسط ۵۵ شتاب دهنده صورت می گیرد.

مهدی عظیمیان رییس مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این خصوص افزود:  

“مرکز شتابدهی نوآوری یک بازوی اجرایی برای حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری کشور است‌، این مرکز در سال ۹۳ توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاسیس و مسئولیت آن به پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واگذار شد.”

 وی افزود:

“ترویج فرهنگ کارآفرینی و کمک به ایجاد استارتاپ های پایدار دو هدف اصلی مرکز شتابدهی نوآوری است، مرکز شتابدهی نوآوری ، ساماندهی رویدادهای کارآفرینی را در راستای ترویج فرهنگ کارآفرینی در دستور کار خود دارد.”

فضاهای کار اشتراکی دانش بنیان حمایت می شود
فضاهای کار اشتراکی دانش بنیان حمایت می شود

حمایت های مرکز شتابدهی نوآوری

رییس مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری در ادامه با اشاره به اهم فعالیت های این مرکز افزود:

“از زمان فعالیت مرکز شتابدهی نوآوری تا به امروز، حدود ۵۵ شتاب دهنده با کمک این مرکز ایجاد شده است که در حال فعالیت هستند. این مرکز در دو حوزه مادی و معنوی از شتابدهنده هایی که تاییدیه مرکز را داشته باشند، حمایت می کند. در حوزه مادی، تسهیلاتی برای تامین فضا ارائه می دهد که مقدار هزینه آن بسته به حوزه کاری و جغرافیایی متفاوت است.”

وی در ادامه ضمن اشاره به حمایت های معاونت علمی و فناوری، گفت:

“به ازای خروجی‌ موفق هر شتابدهنده، یعنی هر استارتاپ موفق که حاصل تلاش شتابدهنده باشد، تا سقف ۲۰ استارتاپ به شتابدهنده کمک بلاعوض داده می شود. در حوزه معنوی نیز کمک هایی از جمله حمایت های اعتباری مانند کمک در گرفتن تائیدیه های تیم اجرایی به شتابدهنده ها  ارائه می شود.”

عظیمیان با اشاره به سیر تحولات این مرکز ، بیان کرد که یکی از جدیدترین مسئولیت های مرکز شتابدهی نوآوری که در یکی دو ماه اخیر به دستور کار آن اضافه شده است، حمایت از فضاهای کاری اشتراکی است. آئین‌نامه ها و دستورالعمل های لازم تهیه شده و در شرف اجرایی شدن است. این مرکز در دو حوزه به مدیران فضاهای اشتراکی کمک خواهد کرد که یکی تامین و تجهیز فضای اشتراکی است. این گونه فضاها و نیز به ازای هر نفر استقرار در مجموعه درفضاهای کار اشتراکی، کمک بلاعوض دریافت خواهند کرد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید
شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   آغاز به کار ششمین دوره نمایشگاه گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.