مواد اولیه دارویی

موارد اولیه دارویی

ساخت موارد اولیه دارویی در دانش بنیان ها

یک شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق شده است مواد اولیه داروسازی را که تحریم بود، ایران ساخت کند.

محمد عزیز محمدی مدیرعامل شرکت دانش بنیان فناوران دارویی حکیم، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه های مهم مانند دارو طرح های منتخب و اساسی را مورد حمایت ویژه قرار می دهد. از این رو طرح ما در حوزه خودکفایی مواد مورد نیاز در داروسازی مورد تصویب و حمایت این معاونت قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان فناوران دارویی حکیم، در ادامه افزود: در این طرح موفق شدیم تا مواد اولیه ضروری در شرکت های داروسازی را تهیه کنیم. هر دارویی برای تولید، نیازمند برخی مواد اولیه و استاندارد است. این مواد غالباً از سال ها پیش در لیست تحریم قرار داشت و کشور باید حتماً همه این مواد را تولید کند.

تولید مواد اولیه داروسازی توسط شرکت های دانش بنیان

ساحت محصولات دارویی در دانش بنیان ها

محمدی ضمن توضیح بیشتر در مورد ویژگی های فنی این محصولات گفت: با حمایت معاونت موفق شدیم تا مواد اولیه ای تولید کنیم که در ساخت داروهای مختلفی کاربرد دارد. این مواد غالباً فرمول های پیچیده ای دارند و شامل مشتقات مولکولی خود دارو هستند. این مواد در آستانه تجاری سازی قرار دارند و در حال حاضر مجوزهای لازم اخذ شده است و در صورت نهایی شدن طرح، به زودی به شرکت های ایرانی فعال در حوزه داروسازی عرضه می شوند.

این فعال دانش بنیان، ضمن تاکید بر اهمیت کیفیت در ساخت مواد اولیه مورد نیاز در صنعت داروسازی، افزود: این مواد اولیه، با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی تولید خواهد شد و از نظر کیفیت نیز برابر هستند. زیرا این تولیدات بر اساس استانداردهای بین المللی تولید شده اند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   آموزش فرایند اعطای معافیت مالیاتی

مدیرعامل شرکت دانش بنیان فناوران دارویی حکیم همچنین بیان کرد: به همراه یکی از دوستان، پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه، چند سالی در صنعت، تجربه اندوزی کردیم و در نهایت در یکی از مراکز رشد دانشگاهی شرکت را تاسیس کردیم و در حال حاضر نیز با توجه به تجربه چندین ساله شرکت و رشد تدریجی، در مرحله دیگری از حیات این مجموعه دانش بنیان قرار داریم.

 

۴.۸/۵ - (۱۰۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.