کاتالیست های پتروشیمی

داخلی سازی کاتالیست پتروشیمی

داخلی سازی کاتالیست

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی پتروشیمی با بیان اینکه از ۸۵ کاتالیست پتروشیمی، ۲۲ کاتالیست داخلی سازی شده و ۱۴ مورد در دست اقدام است، گفت: شرکت پتروشیمی آماده همکاری با شرکت های دانش بنیان است.

شهرام رضایی ضمن تشریح جایگاه فعلی صنعت پتروشیمی کشور گفت: سالانه ۳۵ میلیون تن محصول نهایی صنعت پتروشیمی برای مصرف صنایع پایین دستی و نیز صادرات تولید می شود.

وی با تاکید بر نقش مهم شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان یک شرکت توسعه ای بیان کرد: شرکت ملی پتروشیمی، ایدرو و ایمیدرو ۳ شرکت بزرگ توسعه ای به شمار می روند که نقشی مهم در توسعه صنعتی کشور ایفا می کنند.

رضایی افزود: کاهش واردات از طریق افزایش تولید محصولات مورد نیاز صنایع پایین دستی در کشور به عنوان یک راهبرد مهم مورد توجه ویژه ای قرار دارد و واردات ۶۷۰ هزار تن محصول به ارزش بیش از یک میلیارد دلار در سال گذشته با تولیدی شدن طرح های توسعه ای جدید کاهش خواهد یافت و به دنبال متنوع کردن سبد تولید محصولات پتروشیمی هستیم.

داخلی سازی کاتالیست پتروشیمی

نقش دانش بنیان در پتروشیمی

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: شرکت‌ های دانش بنیان می‌ توانند نقش مهمی را درآینده صنعت پتروشیمی ایران ایفا کنند و دفتر امور توسعه کسب و کارهای دانش بنیان آماده هرگونه تعامل و همکاری با علاقه مندان به حضور در صنعت پتروشیمی است.

وی با اشاره به لزوم حمایت و توسعه بسترهای فناورانه داخلی و نقش این شرکت ‌ها در توسعه زنجیره تولید صنعت پتروشیمی ایران، افزود: از ۸۵ نوع کاتالیست موجود در صنعت پتروشیمی ایران، اکنون ۲۲ نوع کاتالیست با ارزشی بالغ بر ۱۲۳ میلیون دلار داخلی سازی شده و ۱۴ نوع دیگر با ارزشی بالغ بر ۷۰ میلیون دلار در دست اقدام است.

رضایی ادامه داد: همچنین با درنظر گرفتن ۶۵ دانش فنی استفاده شده در صنعت پتروشیمی ایران، ۱۰ دانش فنی داخلی سازی شده که از مهمترین آن ها می‌ توان به دانش فنی تولید پروپیلن از متانول اشاره کرد.

وی با بیان این که تا پایان سال گذشته ۱۵ هزار بنگاه کوچک و متوسط در کشور فعال بوده اند اظهار کرد: تأمین خوراک مورد نیاز این صنایع با تعریف طرح ‌های جدید از جمله طرح‌ های پیشران در آینده افزایش خواهد یافت.

 

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.