پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

تسهیلات پرداختی بانک ها به شرکت‌های دانش بنیان

براساس اعلام بانک مرکزی رقم تسهیلات پرداختی بانک ها به شرکت‌های دانش بنیان از شهریور ۱۳۹۶ تا شهریور ۱۳۹۷ ، معادل ۶۱۸۳۷.۸ میلیارد ریال بوده که این رقم به تفکیک برای بانک‌های دولتی، بانک‌های خصوصی شده و بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری به ترتیب معادل ۱۴۴۶۱.۲، ۲۵۰۵۱.۳ و ۲۲۳۲۵.۳ میلیارد ریال بوده است. همچنین مانده تسهیلات پرداختی شرکت های دانش بنیان در ذیل آورده شده است.

در این میان مانده کل تسهیلات اعطایی به هزار و ۱۳۰ شرکت دانش بنیان در پایان شهریور ماه ۱۳۹۷ معادل ۶۳۴۰۶.۷ میلیارد ریال به طور میانگین سهم هر شرکت  ۵۶.۱ میلیارد ریال بوده است.

در صورتی که شرکتی به دریافت وام‌های قرض الحسنه در زمینه‌های تحقیق و توسعه، سرمایه ثابت و سرمایه در گردش، نیاز داشته باشد، می‌توانند از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت آن اقدام نمایند. صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کمک به توسعه تولید محصولات دانش بنیان در زمینه‌های مختلف از طریق منابع مالی خود، اقدام به اعطای وام قرض الحسنه دانش بنیان می‌نماید.

مانده تسهیلات پرداختی شرکت های دانش بنیان

مانده تسهیلات پرداختی شرکت های دانش بنیان

لازم به ذکر است که بیشترین مانده به بانک‌های ملی (۱۰۶۱۹.۱ میلیارد ریال)، ملت (۹۵۴۲.۵ میلیاردریال) و صادرات (۹۰۶۱.۱ میلیارد ریال) تعلق دارد.

همچنین مانده مطالبات غیرجاری به میزان ۱۰۱۳۲.۵ میلیارد ریال متعلق به ۱۶۷ شرکت و معادل ۱۶ درصد کل مانده تسهیلات است.

گفتنی است مانده مطالبات غیرجاری شامل ۲۶۳۲.۶ میلیارد ریال سررسید گذشته ۷۲ شرکت، ۱۵۱۴.۱ میلیارد ریال معوق (۴۲ شرکت) و ۵۹۸۵.۸ میلیارد ریال مشکوک الوصول (۵۳ شرکت) است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   خودکفایی در تولید سنسورها و صفحات لمسی

در شبکه دانش بنیان ایران میخوانید:

ارزیابی شرکت های دانش بنیان

مشاوره شرکت های دانش بنیان


 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.