خدمات مشاوره دانش بنیان

مشاوره دانش بنیان

به جرات می توان گفت ارزیابی دانش بنیان یکی از دقیق ترین وموشکافانه ترین ارزیابی های حال حاضر کشور است. با توجه به اهمیت این مساله حضور مشاوری توانمند و با تجربه، در  کنار شرکت متقاضی دریافت تاییدیه دانش بنیان تاثیر بسیاری در موفقیت شرکت داشته و احتمال دریافت تاییدیه را به حد مطلوبی افزایش می دهد. ارائه خدمات مشاوره دانش بنیان فعالیت اصلی شبکه دانش بنیان ایران است.

مشاوره دانش بنیان

مشاوره شبکه دانش بنیان ایران

گروه مشاوره دانش بنیان شبکه دانش بنیان ایران ، متشکل از ارزیابان اسبق معاونت علمی ریاست جمهوری بوده و این کارشناسان سابقه ارزیابی و ممیزی بیش از ۱۰۰۰ شرکت و موسسه متقاضی دریافت تاییدیه دانش بنیان را در کارنامه خود دارند و به ارائه خدمات مشاوره دانش بنیان می پردازند.

مشاوران ما با توجه به تجربیات خود در بررسی انواع شرکت ها و موسسات در حوزه های مختلف علمی نظیر نرم افزار، الکترونیک، مکانیک، مکاترونیک، هوافضا، اپتیک، گیاهان دارویی، داروهای شیمیایی، پلاسما، تجهیزات پزشکی، پلیمر، شیمی و کاتالیست، سرامیک، نانو، بیو تکنولوژی، کشاورزی و اصلاح نباتات، حوزه های مغز افزار(حوزه های علوم شناختی، تجاری سازی، مشاوره )، انیمیشن و بازی های رایانه ای و … ، به شرکت های متقاضی خدمات مشاوره دانش بنیان تا با توانایی و آمادگی بیشتر  وارد پروسه ارزیابی دانش بنیان شوند.

آشنایی با شبکه دانش بنیان ایران و مشاوره دانش بنیان

با توجه به این که موضوع شرکت های دانش بنیان و فناوری های نوین بسیار مورد توجه مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و دیگر  نهادها بوده و تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف اقتصاد دانش بنیان دارد، بر آن شدیم تا به منظور رفع نیاز شرکت های متقاضی دریافت گواهی نامه دانش بنیان و کسب آگاهی از روند دریافت گواهی دانش بنیان، شبکه دانش بنیان ایران را راه اندازی کنیم.

شبکه دانش بنیان ایران در واقع یک دایره المعارف از مطالب مرتبط با مباحث حوزه دانش بنیان و فناوری های با تکنولوژی بالاست که توسط کارشناسان خبره در این حوزه تدوین گردیده است.

شبکه دانش بنیان ایران، با استفاده از کارشناسانی خبره و با سابقه در زمینه ارزیابی شرکت های دانش بنیان تبدیل به بهترین مرجع تخصصی مشاوره در حوزه دریافت مجوز دانش بنیان شده است.

مشاوره شبکه دانش بنیان ایران

نحوه ارزیابی شرکت های دانش بنیان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متولی بررسی و حمایت از شرکت های دانش بنیان است و شرکت های متقاضی دریافت گواهی دانش بنیان را در چندین مرحله و سطح مورد ممیزی و ارزیابی قرار می دهد.

توضیح این مراحل در ذیل آمده است:

 • در مرحله اول و پس از تکمیل اطلاعات در سامانه معاونت علمی ریاست جمهوری، شرکت ها و موسسات متقاضی دریافت گواهینامه دانش بنیان، به صورت غیر حضوری مورد ارزیابی اولیه و مقدماتی قرار می گیرند.
 • پس از آن پرونده به کارگزاران و معتمدین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که عموما شرکت هایی خصوصی هستند جهت بررسی میدانی و ارزیابی حضوری ارجاع می گردند. در این مرحله، پس از تکمیل اطلاعات توسط شرکت یا موسسه متقاضی گواهینامه دانش بنیان و ارسال آن ها برای کارگزار، ارزیابی حضوری انجام می گردد. در این ارزیابی، شرکت یا موسسه متقاضی از نظر فنی، مالی، نیروی انسانی و حقوقی با استانداردها و آیین نامه های اجرایی مورد بررسی قرار می گیرند. پس از بررسی حضوری توسط کارگزاران، گزارشی در حوزه های فوق تدوین شده که در واقع شرح حال شرکت یا موسسه متقاضی گواهینامه دانش بنیان در همان لحظه می باشد.

نحوه ارزیابی شرکت های دانش بنیان در معاونت علمی

 • بعد از ارزیابی حضوری کارگزار ، ممیزی فنی توسط سردبیری در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به استناد گزارش تدوین شده و اظهارات کارگزاری برای محصولات و خدمات شرکت متقاضی انجام می گیرد.
 • در مرحله بعدی از نظر آیین نامه، مستندات مالی و فنی و همچنین انطباق ارزیابی با قوانین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط این معاونت مورد بررسی می گردد و در نهایت وضعیت شرکت یا موسسه متقاضی گواهینامه دانش بنیان مشخص می گردد که مورد تایید می باشد و یا مردود می گردد.

به صورت کلی حدود ۴۰ الی ۴۵ درصد از شرکت ها و موسسات متقاضی مورد تایید قرار می گیرند و مابقی به دلایل مختلفی مردود می گردند. اگر شرکتی مورد تایید واقع نشود بنا بر قوانین و آیین نامه ها حداقل یک سال پس از تاریخ اعلام نتیجه می تواند به رای نهایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعتراض کند تا مورد بررسی مجدد قرار بگیرد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

‫7 نظر

 • حسین گفت:

  سلام وقت بخیر آیا معرفی برای سربازی در این شرکت عمومیه یافقط افراد خاص نخبه

 • سیدشهاب امامی گفت:

  با سلام لطفا در مورد خدمات مشاوره ای به شرکتهای دانش بنیان استان مرکزی زودتر اقدام بفرمائید. ممنون

 • فریدون قاسمی گفت:

  درود
  حضور افراد مجرب مزیت شماست
  خوشحال میشم برای همکاری گفتگوی تلفنی داشته باشیم

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
  جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.