پاویون شرکت های دانش بنیان

پاویون شرکت های دانش بنیان

نمایشگاه کابل دانش بنیان ها

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت این صندوق از شرکت های دانش بنیان برای حضور در چهار پاویون کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل خبر داد.

سیاوش ملکی فر افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی بر اساس وظایف خود از شرکت های دانش بنیان برای حضور در بازارهای صادراتی محصولات و خدمات دانش‌بنیان حمایت می کند.

وی ادامه داد: در ادامه فرآیند حمایت از شرکت ها برای ورود به این بازار، پیش بینی شده در چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان که از ۲۱ تا ۲۴ بهمن ماه سال جاری در شهر کابل برگزار می شود، چهار پاویون از شرکت های دانش بنیان در بخش های کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شود.

پاویون شرکت های دانش بنیان

حمایت های دانش بنیان در پایون ملی

وی افغانستان را بازار بالقوه محصولات تولیدی و خدمات شرکت های دانش بنیان ایرانی عنوان کرد و گفت: هدف صندوق نوآوری و شکوفایی کمک به شرکت ها و بالفعل کردن ظرفیت های آن ها است. بر این اساس علاوه بر حمایت از چهار پاویون، هیات عالی رتبه ای از صندوق در ایام برگزاری نمایشگاه در کنار مشارکت کنندگان حضور دارد و برای توانمندسازی واحدها و جلب حمایت دولت افغانستان برای تسهیل مراودات فناورانه اقدام می کند.

وی افزود: حمایت صندوق نوآوری برای حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های معتبر خارجی در راستای توسعه بازار صادراتی و گسترش همکاری های فناورانه شرکت های دانش بنیان است که با استقبال خوب شرکت های دانش بنیان نیز همراه بوده است؛ به‌طوری که در سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۳۳ درخواست برای حضور در نمایشگاه های بین المللی به ارزش بیش از ۳،۲ میلیارد تومان دریافت شد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   توسعه ربات خطوط تولید

نمایشگاه جیتکس در پایون ملی

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد نمایشگاه های بین المللی که امسال مورد حمایت صندوق نوآوری قرار گرفته اند، گفت: در سال جاری نیز تاکنون از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های جیتکس امارات، واردات چین و زیرساخت و انرژی افغانستان، در قالب برپایی پاویون دانش بنیان حمایت شده است. برنامه حمایت از حضور شرکت های دانش بنیان در پاویون دانش بنیان در نمایشگاه های اختصاصی ایران در افغانستان و روسیه، نمایشگاه بازرگانی بغداد و کردستان عراق نیز در دستور کار قرار دارد.

صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت های دانش بنیان در اولین نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی و انرژی جمهوری اسلامی ایران در کابل که در مهر ماه سال جاری برگزار شد نیز حمایت کرد و طی آن ۳۲ شرکت دانش بنیان در قالب پاویون در این نمایشگاه حضور داشتند. از این تعداد بیش از ۵۴ درصد شرکت ها در ایام برگزاری نمایشگاه موفق به عقد قرارداد با طرف افغانستانی خود شدند و سایر شرکت ها نیز با حمایت صندوق ارتباط خود را ادامه داده و در حال پیگیری مذاکرات هستند.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.