حمایت مجلس از دانش بنیان ها

تشکیل فراکسیون اقتصاد دانش بنیان

اقبال شاکری دبیر دوم فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی درباره فواید تشکیل فراکسیون اقتصاد دانش بنیان، گفت:

“با توجه به این که ما از لحاظ رشد و فناوری وضعیت بسیار خوبی داریم و نرخ رشد کشور در این حوزه قابل قبول است و جزو کشورهای برتر قرار گرفته ایم، باید کاری کنیم تا شاهد آثار رشد و توسعه علم و فناوری در زندگی مردم باشیم که یکی از مسیرها، مسیر و روش دانش بنیان‌ است.”

دبیر دوم فراکسیون اقتصاد دانش بنیان گفت: روش های دانش بنیان از علم و دانش استفاده می کنند و بهره وری خدمات و کالاها را افزایش می دهند و مطلوبیت را در زندگی مردم بهبود می بخشند.

تشکیل فراکسیون اقتصاد دانش بنیان

بهره وری خدمات از طریق دانش بنیان ها

شاکری افزود: ما از طریق فراکسیون های متعددی از جمله فراکسیون دانش بنیان، کارآفرینی، حمایت از نخبگان و نوآوری ها که حمایت از افراد، موسسات یا گروه های دارای طرح های دانش بنیان را برعهده دارند تلاش می کنیم تا هر چه زودتر بتوانند به اهدافش دست پیدا کنند همچنین خدماتی که از طریق اقدامات دانش بنیان برای مردم انجام می شود هرچه زودتر به دست مردم برسد.

وی افزود: زمانی که منابع کمتری در کارها مصرف شود باعث کاهش هزینه های کشور هم می شود که از این جهت به دولت کمک می شود تا بتواند کارهایش را از روش های فناورانه و دانش بنیانی انجام دهد. بنابراین ارتباط بین روش ها و اقدامات علمی و دانش بنیان با نیازهای کشور برقرار و به دستگاه های مرتبط وصل می شوند.

حمایت از روش های فناورانه

شاکری ادامه داد: اگر لازم باشد برای روش های فناورانه و دانش بنیانی ردیف های بودجه ای در نظر می گیریم تا کمک کنیم شرکت های دانش بنیان از لحاظ بودجه مشکلی نداشته باشند.

وی گفت: فراکسیون مجلس شورای اسلامی می تواند از لحاظ بودجه ای دانش بنیان ها را حمایت کند و از طریق نظارت و بازرسی بر دستگاه اجرایی مرتبط با این دانش ‌بنیان ها مطمئن باشید که کوتاهی نخواهیم کرد و قطعا این شرکت ها در فرایند حمایتی قرار خواهند گرفت. به همین دلیل ما در فراکسیون اقتصاد دانش بنیان نشست هایمان را با دانشگاه ها و گروه های دانش بنیان شروع کرد‌ه ایم و ادامه خواهیم داد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.