افتتاح رسمی سامانه احراز هویت سجام

افتتاح سامانه احراز هویت الکترونیکی با حضور دکتر ستاری

طی مراسمی با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری سامانه احراز هویت الکترونیکی در سامانه سجام و بازار سرمایه ایران به صورت رسمی افتتاح شد. سامانه سجام یا سامانه جامع اطلاعات مشتریان یک سامانه یکپارچه برای ثبت و نگهداری اطلاعات تمام سرمایه گذاران در زمینه بورس است.

علاقه مندان به فعالیت در بازار سرمایه باید کد بورسی دریافت کنند و برای دریافت کد بورسی، پیش از این، متقاضیان اطلاعات خود را به صورت حضوری در دفاتر پیشخوان ارائه می کردند. با راه اندازی این سامانه با مشارکت بیش از ۹ شرکت فناور و دانش بنیان، مراحل احراز هویت افراد به صورت برخط و الکترونیکی درآمده است. این سامانه علاوه بر کاهش مراجعات حضوری،  باعث ایجاد انسجام و شفافیت بیشتر می شود.

این سامانه که پیش از این، یک ماه به صورت آزمایشی و پایلوت فعالیت کرده بود، در این مراسم به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

در این مراسم سورنا ستاری با بیان این که در سال های اخیر، شرکت های با هویت جدید به اقتصاد کشور  وارد شده اند، گفت:

شرکت های جدید بر عکس همتایان سنتی، دارایی فکری و نامشهود بیشتری دارند.

افتتاح سامانه احراز هویت الکترونیکی بورس با حضور دکتر ستاری

شرکت های دانش بنیان در بورس

وی با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در بورس، اظهار کرد:

” ۱۶ شرکت دانش بنیان در حال تکمیل پرونده پذیرش خود هستند تا وارد بورس و فرابورس شوند؛ چراکه این شرکت ها آینده کاری خود را در بازار بورس می بینند و در حال حاضر جلسات متعددی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود تا  شرکت های دانش بنیان را با مزایای حضور در بازار سرمایه، آشنا کند. با توجه به خدمات مختلفی که شرکت های دانش بنیان دریافت می کنند، خوشبختانه از حساب ها و صورت های ‌مالی شفافی برخوردار هستند.”

 

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   ساخت سامانه مبتنی بر اینترنت اشیا برای کنترل عفونت در بیمارستان ها

ستاری با اشاره به لزوم توجه به سرمایه بخش خصوصی در توسعه زیست بوم نوآوری کشور، با تاکید بر آن که در این حوزه ارزش افزوده بسیار قابل توجهی تولید می شود، یادآور شد: توسعه صندوق های سرمایه‌ گذاری جسورانه یکی از ارکان توسعه استارتاپ ها است و استارتاپ ها با استفاده از ابزار سرمایه گذاری ریسک پذیر رشد می کنند و نمی توان با تزریق بودجه دولتی و وام های سنتی، انتظار رشد استارتاپ ها را داشت.

سرمایه شرکت های دانش بنیان در بورس

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، رئیس بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۳ شرکت دانش بنیان با ارزش بازار حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه پذیرش شده اند و این تعداد در حال افزایش است. فعالیت چند شرکت دانش بنیان در بحث آزادسازی سهام عدالت نیز یک پدیده مبارک است. بی شک در آینده نه چندان دور،  شرکت های دانش بنیان به بزرگترین شرکت های حاضر بر روی تابلوی بورس تبدیل می شوند و این اتفاقی است که در تمام دنیا رخ داده است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.