خدمات کالیبراسیون دماسنج های پزشکی غیرتماسی توسعه یافت

خدمات کالیبراسیون دماسنج های پزشکی

خدمات کالیبراسیون دماسنج های پزشکی غیرتماسی توسعه یافت.

برای نخستین بار در کشور کارهای تحقیقاتی و خدماتی کالیبراسیون دماسنج های پزشکی غیرتماسی با تلاش یک شرکت دانش بنیان توسعه یافت. خدماتی که در روزهای شیوع کرونا می‌تواند به صورت مطمئن‎تر و با ریسک کمتری برای اطمینان از عدم درگیری افراد با این بیماری مورد استفاده قرار گیرد.

کرونا بهانه خوبی برای فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری شد تا بتوانند با نمایش توانمندی ها و دانش خود، هم به نیازهای داخلی پاسخ دهند و هم قدرت و توان خود را به رخ جهان بکشند. یکی از محصولات پرکاربرد این روزهای کشور دماسنج هایی هستند که برای سنجیدن دمای بدن افراد و اطمینان از بیمار نبودن آنها به کار می‌آیند.

دماسنج هایی که در دو نوع تماسی و غیر تماسی ارائه می شوند که دماسنج های مایع در شیشه (جیوه ای)، دماسنج های نواری (از نوع دماسنج های سطحی)، دماسنج های دیجیتالی و دماسنج های غیر تماسی (IR)  از انواع پرکاربرد آنها محسوب می شود.

خدمات کالیبراسیون دماسنج های پزشکی

کاربرد دماسنج های مادون قرمز

بنا به گفته مهدی نورس مدیر عامل این آزمایشگاه ، ﯾﮑﯽ از ﺳﺮﯾﻊ ﺗﺮﯾﻦ، ﺳﺎده ﺗﺮﯾﻦ و ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﺗﺐ ﺳﻨﺠﯽ ﻫﺎ، اﻧﺪازه ﮔﯿﺮی دﻣﺎی ﭘﯿﺸﺎﻧﯽ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از دﻣﺎﺳﻨﺞ ﻣﺎدون ﻗﺮﻣﺰ است ﮐﻪ ﺑﺪون ﺗﻤﺎس ﺑﺎ ﺳﻄﺢ ﭘﯿﺸﺎﻧﯽ و ﺑﺎ ﻓﺎﺻﻠﻪ از ﺷﺨﺺ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ دﻣﺎی بدن او را اﻧﺪازه ﮔﯿﺮی کند. این نوع دماسنج با توجه به نوع انتقال ویروس کووید ۱۹، بهترین نوع تجهیز اندازه گیری دمای بدن است.

این نوع دماسنج ها برای اندازه گیری متناوب دمای بیمار و نظارت بر آن با استفاده از یافتن شدت تابش حرارتی بین نمونه اندازه گیری و حسگر کار می کنند. در این مدل مشخصات و ارزیابی دمای داخلی بدن از طریق اندازه گیری میزان انتشار حرارتی از مجرای گوش نشان داده می شود. شرایط اجرا برای اندازه گیری غیر تماسی دمای پوست هم توسط این دماسنج ها فراهم شده است.

این فعال دانش بنیانی ادامه می دهد:

“با توجه به گستردگی فعالیت و کاربرد عمومی این دماسنج ها و اهمیت بررسی صحت آن ها، این آزمایشگاه پس از بررسی های لازم اقدام به گسترش فعالیت وکالیبراسیون این دماسنج ها کرد. آزمون های عملکردی این دماسنج ها بر اساس استانداردهای بین المللی صورت گرفته است.” 

دماسنج غیر تماسی پزشکی دو نوع اندازه گیری مجزا دارد. اندازه گیری دمای بدن و اندازه گیری دمای سطح پوست.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.