ساخت دستگاه لیزرتراپی

ساخت دستگاه لیزرتراپی

لیزر کم توان

یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه تجهیزات پزشکی با تولید دو دستگاه لیزرتراپی کم توان و تحریک مغناطیسی ضمن رفع نیاز کشور به واردات، به درمان بیماران نیز کمک کرده است.

مریم نوربخش مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان کاربرد لیزرتراپی کم توان در محدوده توان زیر ۵۰۰ میلی وات را در حوزه هایی چون پزشکی و فیزیوتراپی عنوان کرد و گفت: کاربرد این محصولات فناور، در درمان بیماری های مختلف و انواع دردها تایید شده و دارای قابلیت های مختلفی برای درمان انواع زخم ها، التهاب ها و دردها است.

وی گفت: این محصول دانش ‌بنیان، اکنون نیاز جامعه درمانی را برطرف کرده است و در فاز بعدی، محصولی برای تحریک مغناطیسی مغز (TMS) تجاری ‌سازی می ‌شود. در این محصول که مبتنی بر یک روش غیرتهاجمی است، با القای یک میدان مغناطیسی خاص توسط یک سیم‌ پیچ عایق و بصورت پالس‌ های کوتاه مدت بر روی نقاط مشخصی از جمجه انجام می ‌شود تا عوارض ناشی از عارضه‌ هایی چون سکته مغزی کاهش بیابد.

نوربخش خاطر نشان کرد: این محصول دانش‌بنیان تا کنون تست های حیوانی را سپری کرده و در حال نهایی کردن بخش های مختلف و پایداری دستگاه است. هر دو محصول در حوزه سلامت، بالینی و پژوهشی کاربرد دارد و دستگاه لیزرتراپی پیش‌بینی می ‌شود برای پوشش قرار دادن حداقل ۳۰ درصد فیزیوتراپی ‌های کشور، حداقل ۲۰۰۰ دستگاه نیاز باشد که ظرفیت تولید نمونه ایران‌ ساخت این تعداد، توسط فعالان فناور شرکت افق منشور خرد وجود دارد.

مدیرعامل شرکت اضافه کرد: برای تامین نیاز ۳۰ درصد از روانپزشکان کشور، حداقل ۵۰۰ دستگاه مورد نیاز است که درصورت وجود سرمایه در گردش، این شرکت قادر به ساخت سالانه ۱۰۰ دستگاه خواهد بود.

ساخت دستگاه لیزرتراپی

مزایای دستگاه لیزرتراپی

وی عنوان کرد: مزیت اصلی نوآوری در این محصول، قابل حمل بودن، سبک بودن و امکان شارژ مجدد است که این ویژگی‌ ها، تقریبا در هیچ دستگاه لیزرتراپی ایرانی و خارجی که خوشه‌ ای و دارای چندین توان و طول موج باشد، وجود ندارد.

نوربخش افزود: این شرکت در حال حاضر صادرات را آغاز کرده و با بهره گرفتن از تجربه‌ های خود در تولید و توسعه محصولات حوزه سلامت، توانسته است صادرات هر دو محصول لیزرتراپی و تحریک عصبی مغز را به عنوان برنامه ‌ای جدی دنبال کند.

وی با بیان این که میزان ارز آوری این شرکت با قیمت ارزی محصول لیزرتراپی برای هر نمونه، میانگین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار است که با صادرات حداقل ۵۰۰ نمونه ایران‌ ساخت از این محصول حدود ۲۰۰هزار دلار درآمد ارزی برای کشور حاصل شود، گفت: دستگاه تحریک عصبی مغز نیز می ‌تواند تا پایان سال با قیمت ارزی ۲۵ هزار دلار روانه بازار شده و صادرات حداقل ۷ نمونه از این محصول ایران ‌ساخت، ارزآوری ۱۳۰هزار دلاری را به همراه داشته باشد.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.