بومی سازی در صنعت مخابرات

پروژه کنترل کننده هوشمند سیگنال مخابراتی

پروژه کنترل کننده هوشمند سیگنال مخابراتی، با همکاری دو شرکت دانش بنیان در کشور اجرایی شد. این پروژه در سال جهش تولید و در راستای بومی سازی صنعت مخابرات و تقویت طراحی و تولید داخلی شکل گرفت و در اصل نقطه عطفی برای صنعت مخابرات کشور به شمار می آید.

پروژه کنترل کننده هوشمند سیگنال مخابراتی با همکاری دو شرکت دانش بنیان در قالب یک قرارداد مشترک تحقیق و توسعه اجرایی شد.

 این طرح گام بلندی در راستای بومی سازی طراحی و تولید داخلی است که نقطه هدف بومی سازی و تولید انبوه سیستم های مخابراتی در کشور را نشانه رفته است.

پروژه کنترل کننده هوشمند سیگنال مخابراتی

اهداف پروژه کنترل کننده هوشمند سیگنال مخابراتی

این پروژه با هدف تأمین بخشی از هزینه های مورد نیاز برای اجرای پروژه ها، تولید و فروش تجهیزات و ارائه خدمات سیستم های کنترل ‌کننده هوشمند سیگنال مخابراتی، شکل گرفته است.

از نقاط قوت این طرح، دانش کاملا بومی ساخت تجهیزات است، به این صورت که محصول مذکور به صورت صد در صد در داخل طراحی شده و به تولید انبوه می رسد.

هم چنین از آن جایی که این پروژه در ادامه توسعه خدمات VDSL شاتل راه اندازی شده است، فرایند دسترسی به اینترنت پر سرعت را در سراسر کشور فراهم می کند.

شرکت مهندسی تدبیرپرداز دلسا، از شرکت های زیرمجموعه هولدینگ شاتل، به همراه شرکت تجارت الکترونیک عرش گستر، طرح بومی سازی تجهیزات مخابرات را در اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار خود قرار دادند.

طرح های بومی سازی در صنعت مخابرات

فرهاد کرم‌ زاده، رئیس هیات مدیره شرکت مهندسی تدبیر پرداز دلسا و  مجری طرح کنترل کننده هوشمند سیگنال مخابراتی، با تأکید بر این که پروژه مذکور، نقطه شروع اجرای طرح های بومی سازی محصولات این شرکت به شمار می رود، خاطر نشان کرد:

“از این پس کمیته مشترک تحقیق و توسعه در دو شرکت همکار در این پروژه تشکیل می شود تا طراحی مهندسی و بومی سازی محصولات هایتک صنعت مخابرات، بر اساس چشم انداز پیش‌ بینی شده در سال جهش تولید، در دستور کار قرار گیرد.”

مدیرعامل شرکت مجری این پروژه، دراختیار داشتن دانش این محصول را نقطه قوت آن دانست و اذعان کرد:این تکنولوژی هایتک ارزش افزوده زیادی برای کشور به همراه خواهد داشت. 

وی همچنین بر نقش و جایگاه فعالیت این شرکت در صنعت مخابرات کشور تاکید کرد و گفت: یکی از مهم ترین اهداف ما در سال جهش تولید، بومی سازی سیستم های هایتک برای جامعه مصرف کنندگان گروه شاتل است و به زودی خبرهای نوید بخشی از روند بومی سازی و تولید انبوه پروژه های کلان و ملی، از سوی این شرکت به صنعت مخابرات خواهد رسید.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.