بومی سازی محصولات صنایع فولاد

دستگاه ضخامت سنج

یک شرکت دانش بنیان با ایده های خلاقانه ۴۰ جوان نخبه ایرانی توانسته است ۱۰ محصول مورد نیاز صنایع فولاد ، معدنی و نیروگاه ها را بومی سازی کند. دستگاه ضخامت سنج و تشخیص ضایعات فلزی از جمله محصولات تولیدی این شرکت است.

جوانان یک شرکت دانش بنیان در ایران بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، علم خود را صرف برطرف کردن نیاز صنایع کشورمان کردند؛ این شرکت تاکنون با ۱۵ سال سابقه فعالیت، توانسته است ۱۰ محصول مورد نیاز صنایع فولادی، معدنی و نیروگاه ها را بومی سازی کند.

دستگاه ضخامت سنج یکی از جدیدترین محصولات این شرکت است که به تولید انبوه رسیده است؛ دستگاه تشخیص ضایعات فلزی از دیگر محصولات این شرکت است که ضایعات فلزی موجود در خط تولید شناسایی شده و از خط جمع آوری می شود تا به دستگاه های موجود در مسیر آسیب نرسد؛ این دو محصول علاوه بر جلوگیری از توقف خط تولید، باعث افزایش تولید و بهره وری می شود ضمن اینکه محصولات این شرکت دانش بنیان، سالانه از خروج بیش از ۶ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می کند.

بومی سازی محصولات صنایع فولاد

محصولات دانش بنیان

متخصصان این شرکت موفق شدند با قیمت بسیار مناسب نسبت به نمونه ‌های مشابه خارجی، محصولات با کیفیتی را بسازند و در واقع ایده‌ های خلاقانه ۴۰ جوان نخبه ایرانی در ایران شرکت، تاکنون نیازهای مهمی از صنایع را برطرف کرده است که این مهم به وسیله فارغ ‌التحصیلانی از رشته الکترونیک، هوش مصنوعی و فیزیک اپتیک در این شرکت حاصل شده است.

مقبلی عضو تیم سخت افزار این شرکت دانش ‌بنیان گفت: ما نیازهای متفاوتی از صنعت را شناسایی کردیم و متناسب با نیازهای آن ها محصولاتی شناسایی شده است؛ این دو محصول از کشورهای اروپایی و آمریکایی در گذشته تهیه می ‌شده است و با توجه به نیازی که در بازار احساس شد ما تصمیم به طراحی و تولید این محصولات گرفته ‌ایم؛ ابزارهای مورد نیاز برای تولید محصولات، بعضاً تهیه آن ها بسیار سخت است و از آن طرف تغییرات نرخ ارز نیز بسیار بر روی کسب و کار ما اثرگذار است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   نقش رویداد های جذب سرمایه گذار در توسعه کسب و کارهای دانش بنیان

فرح‌ بخش، مسئول بخش طراحی الکترونیکی فلزیاب صنعتی نیز گفت:‌ دستگاه ضخامت سنج برای اندازه گیری ضخامت اجسام مختلف با دقت بالا طراحی شده است و توانایی اندازه گیری ضخامت لاستیک، پلاستیک و فلزات مختلف را دارد.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.