بومی سازی کاشت حلزون گوش

جراحی کاشت حلزون گوش

نیاز به این فرایند

به طور کلی، استفاده از سمعک برای افرادی موثر است که دچار ناشنوایی یا کم شنوایی در یک گوش هستند و ناشنوایی از هر دو گوش موضوع بغرنجی است که طی سالیان تلاش بسیاری برای حل کامل آن صورت گرفته است. یکی از راه حل های مورد توجه در این زمینه عمل کاشت حلزون گوش است. افراد ناشنوایی که نیازمند کاشت حلزون هستند، به دلیل غیربومی بودن این فرایند، هزینه های آن به نسبت بالاست و با توجه دارا بودن زمان معین برای انجام این فرایند، عملاً اجرای آن برای بخش قابل توجهی از جمعیت کشور ممکن نیست. حالا یک شرکت دانش بنیان داخلی به سراغ بومی سازی این فرایند و کاهش هزینه های آن به منظور قرارگیری در دسترس اقشار مختلف مردم رفته است.

سالیانه ۳ تا ۴ هزار کودک ناشنوا در کشور متولد می شوند که تنها ۵۰% این جمعیت می توانند از کاشت حلزون برای بدست آوردن شنوایی خود استفاده کنند. در کنار بیماران در صف مانده و افرادی شنوایی که ناشنوا شده اند، آمار نیازمندان به این فرایند روز به روز در حال افزایش است. جذابیت این روش هم نسبت به روش هایی مانند سمعک بالاتر است، چون افرادی که به این شکل شنوایی خود را بدست می آورند دیگر نیازی نیست در طی زندگی خود مخارج اضافی برای حفظ شنوایی متحمل شوند.

در حال حاضر، حجم ارزی قابل توجهی برای این منظور از کشور خارج می‌ شود در حالی که در ایران، بهترین متخصصان فعالیت می‌ کنند اما تعداد عمل‌ های جراحی به دلیل محدود بودن تعداد پروتز و گران بودن آن، محدود است. در صورتی که تمام یا بخشی از سیستم، با رعایت استانداردها، در داخل ساخته شود، امکان کاهش هزینه تمام‌ شده و همچنین هزینه ‌های بعدی وجود دارد که امکان افزایش تعداد عمل ‌ها و بیماران تحت درمان قرار گرفته را به دنبال خواهد داشت.

جراحی کاشت حلزون گوش

فعالیت شرکت

به منظور هموار شدن این مسیر، یک شرکت دانش بنیان، با تسهیلات ۷۰۰ میلیونی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقدام به تولید این محصول در قالب طرح بخش بیرونی سیستم کاشت حلزونی برای ناشنوایان کرده است.

یکپارچه بودن، طراحی مدرن، قابلیت استفاده طولانی ‌مدت بدون نیاز به شارژ باطری، برخورداری از فناوری روز دنیا و تولید باکیفیت، از مهم‌ ترین ویژگی‌ های این محصول است.

از دیگر شاخصه ‌های این محصول ایران‌ ساخت می‌ توان به وزن کم، ابعاد کوچک، قابلیت اتصال بالا با آهن ‌رباهای بسیار قوی و امکان داشتن طرح‌ ها و رنگ‌ های مختلف اشاره کرد.

این طرح در صورت توسعه و دریافت حمایت از مسئولان، بخش قابل توجهی از ناشنوایان را به چرخه طبیعی زندگی باز می‌ گرداند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.