دانش بنیان های حوزه نانو

دانش بنیان های حوزه نانو

توانمندی شرکت های دانش بنیان در نانو

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به رشد دو برابری سالانه کسب و کارهای دانش بنیان حوزه نانو گفت: این شرکت ها سالانه رشد فروش ۱۰۰درصدی نسبت به سال قبل را تجربه می کنند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به توانمندی شرکت های دانش بنیان در تامین نیازهای فناورانه کشور گفت: ستاد توسعه فناوری نانو در سال های اخیر برای توسعه این فناوری گام های اثربخشی برداشته است و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی نیز با رویکرد تازه ای که در حمایت از ایده های نوآورانه شرکت های دانش بنیان و خلاق پیش گرفته است و به رونق زیست بوم نوآوری و فناوری کمک می کند.

ستاری با بیان این که بیش از ۱۴۰ شرکت دانش بنیان در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران  فعالیت می کنند، ادامه داد: مجموعه های دانش‌ بنیان فعال در حوزه نانو فناوری، بخشی از شرکت های فعال در سوله های این مجموعه هستند که نوآوری هایشان را به بازار صنایع  پیوند می زنند.
رئیس ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به جایگاه چهارم کشور در تولید مقالات این حوزه افزود: کشور در این حوزه فناوری، گام های بلندی برداشته است و توسعه بازار این حوزه اتفاق نمی افتاد مگر با ایجاد زیست بومی که حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در این حوزه را تسهیل کند.

دانش بنیان های حوزه نانو

توانایی شرکت های نانو

ستاری با بیان این که شرکت های دانش بنیان این حوزه رشد نمایانی را تجربه می کنند ادامه داد: بیش از ۲۷۰ شرکت نانو امسال بیش از ۸ هزار میلیارد تومان فروش را تجربه کرده اند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به رشد دو برابری سالانه این کسب و کارها گفت: این شرکت ها سالانه رشد فروش ۱۰۰ درصدی نسبت به سال قبل را تجربه می کنند که نشان دهنده توانمندی فعالان فناور این حوزه است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   آیین‌نامه اجرایی برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق

در بخش دیگری از این مراسم، سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، از رفع نیازهای اولویت دار صنایع با توانمندی دانش بنیان های نانو گفت و ادامه داد: این مرکز بستری است که ضمن شناسایی نیازهای فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان توانمند بر روی این نیازهای فناورانه کار می کنند و به آن ها پاسخ می دهند.

سرکار با بیان این‌که ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان حوزه نانو و میکروالکترونیک به کمک رفع نیازهای صنایع تحریمی آمده است، بیان کرد:  در حل مشکلات اولویت با نیازهای فناورانه ای است که از قبل مشتری مشخصی داشته باشد.

استارتاپ های نانو

در این مراسم همچنین با انعقاد ۴ قرارداد میان شرکت‌ های دانش بنیان حوزه نانو فناوری و صنایع، نیازهای این حوزه به کمک محصولات ایران ساخت تامین شد تا صنعت از وارادت و خروج ارز بی نیاز شود.
بر اساس این قراردادها، توسعه دانش فنی تولید رزین نوع یک و نوع دو کلدباکس که در صنعت ریخته گری کاربرد دارد بین شرکت دانش بنیان مان بسپار و شرکت سرمایه گذاری ایران خودرو، تولید محصولات دانش بنیان ضد حریق خودرو شتابدهنده آمپر زیر مجموعه هلدینگ رایزکو و شرکت نانو آریسا پوشش، تولید رزین های ریخته گری بین شرکت دانش بنیان کاوش بسپار رزین آریا و شرکت مالیبل سایپا، رنگ پوشش های مقاوم به خوردگی پیچ و مهره های صنعت خودرو میان شرکت اطلس پوشش محافظ و نانوفناور پوشش پارس ماندگار تحقق یافت.

در سوله‌ شرکت های دانش بنیان مستقر در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران شتابدهنده حوزه الکترونیک برای همراهی تیم های استارتاپی فعال در حوزه فناوری های نانو و میکروالکترونیک مستقر است.
همچنین شرکت های دانش بنیان تولید کننده تجهیزات تصفیه هوا مبتنی بر پلاسما، تولید تجهیزات الکترونیکی چاپی، سیال تکمیل چاه با وزن بالا جایگزین کلسیم بروماید، پوشش نانوسرامیک کامپوزیتی مخصوص آلومینیوم، مکمل نانولیپوزومال کلسیم، دستگاه ضد عفونی خشک از دیگر حوزه های فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر در سوله های مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.