گردش مالی دانش بنیان ها

صادرات محصولات دانش بنیان

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: براساس آخرین آمار، گردش مالی شرکت های دانش بنیان خلاق تاکنون نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار بوده است.

مسئله خنثی سازی تحریم ها در شرایط فعلی یکی از دغدغه های اصلی مراکز علمی و پژوهشی کشور محسوب می ‌شود و مقام معظم رهبری نیز به دفعات بر آن تاکید داشته اند. به گفته بسیاری از کارشناسان، توسعه شرکت های دانش بنیان و محصولات فناورانه می تواند یکی از گلوگاه های مهم برای خنثی سازی تحریم ها باشد چرا که با صادرات این محصولات به کشورهای منطقه می توانیم علاوه بر دور زدن تحریم ها، شاهد ارز آوری برای کشور نیز باشیم.

در همین ارتباط، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، درباره استفاده از ظرفیت های فناورانه ایران در کشورهای منطقه اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قطعا توجه زیادی را نسبت به این حوزه داشته است به طوری که اخیرا «خانه نوآوری و صادرات ایران» در سوریه از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

وی افزود: خانه نوآوری و صادرات ایران در سوریه، درحال حاضر تبدیل به یک پایگاه صادراتی برای محصولات فناورانه شده است. امروز در ۱۵ کشور همسایه به علاوه روسیه، چین، کنیا و سوریه، پایگاه های صادراتی تاسیس کرده ایم. به طور کلی این پایگاه ها برای شرکت های دانش بنیان و خلاق، به وسیله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاسیس شده است.

گردش مالی شرکت های دانش بنیان

کریدور صادرات محصولات فناورانه

کرمی ادامه داد: معاونت علمی ریاست جمهوری دارای کریدور صادرات محصولات فناورانه است که شرکت‌ های دانش بنیان خلاق می توانند عضو این کریدور شوند؛ همچنین ۵۰ درصد هزینه های مرتبط با اعزام پژوهشگران به خارج از کشور، شرکت در نمایشگاه، رفت و آمد، طراحی سایت، ترجمه و تمامی نیازمندهای مرتبط با ساخت محصول فناورانه ایرانی برای معرفی به کشورهای خارجی، از طریق این کریدور انجام می شود.

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: آخرین پایگاه صادراتی محصولات فناورانه ایران نیز در شهر دمشق افتتاح شده است که می تواند در زمینه توسعه صادرات محصولات فناورانه و دانش بنیان، اهمیت زیادی داشته باشد. همچنین توسعه صادرات این دست از محصولات می تواند زمینه را برای ارزآوری به داخل کشور فراهم کند.

وی گفت: ما باید برای شرکت های دانش بنیان و خلاق بازارسازی کنیم تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به کشورهای دیگر صادر کنند؛ بازار ۸۰ میلیونی ایران در مقایسه با بازار جهانی بسیار کوچک است. به همین دلیل برای این که شرکت های دانش بنیان بتوانند روی پای خودشان بایستند، نیازمند حضور در بازارهای بین المللی هستند.

کرمی در پایان خاطرنشان کرد: براساس آخرین آماری که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری احصا کرده است، گردش مالی شرکت های دانش بنیان خلاق تاکنون نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار بوده است که البته باید بیش از این باشد. پایگاه های صادراتی محصولات فناورانه به تازگی افتتاح شده‌ و امیدواریم با توسعه این پایگاه ها، شاهد ارز آوری بیشتری برای کشور باشیم.

 

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.