بیمه محصولات دانش بنیان

بیمه مسئولیت کالای دانش بنیان

بیمه مسئولیت کالای دانش بنیان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت حمایت از محصولات دانش بنیان، ۵۰ درصد از مبلغ بیمه مسئولیت کالا را تا سقف مشخصی پرداخت می کند.

فرایند جلب اعتماد در شرکت های دانش بنیان و خلاق نیز مانند دیگر بنگاه های تجاری است. با این همه، مجموعه های فناور با برخی مشکلات مضاعف نیز در جذب مشتری مواجه هستند.

بسیاری اوقات محصولات خلاق و دانش بنیان، برآمده از یک پروژه تحقیق و توسعه است. به بیانی دیگر، محصولی است که به تازگی وارد بازار شده است و احتمالاً توسط فعالان دانش بنیان، بومی سازی شده است.

خریدار بالقوه ممکن است اصلا آشنایی با این نوع از محصولات نداشته باشد، همین موضوع جذب اعتماد او را سخت تر می کند.

مثالی برای تبیین بیشتر؛ زمانی که یک فروشگاه تخم مرغ می فروشد، کار چندان سختی در فروش آن پیش رو ندارد، اما اگر یک شرکت دانش بنیان تخم‌مرغ هایی عرضه کند که با استفاده از زیست فناوری، سه زرده شده اند، جلب اعتماد مردم سخت تر و زمان بر‌تر خواهد شد.

شرکت‌ های تجاری برای جلب توجه مشتریان قدیمی و جدید به محصولات نوین خود، راهکار‌های آزموده شده ای را در پیش می گیرند. انجام تبلیغات سنگین، عرضه تخفیف های ویژه، کارت قرعه کشی و سامانه پاسخگویی به مشتریان از جمله این روش ها محسوب می شود.

بیمه مسئولیت کالای دانش بنیان

خدمات بیمه دانش بنیان

با این همه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک خدمت مجزا طراحی کرده است که بهتر از تمام این راهکارها، مشکل اعتمادسازی را تا حد زیادی برطرف می کند.

در این خدمت، محصولات دانش بنیان مشمول دریافت بیمه مسئولیت کالا می شوند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز ۵۰ درصد از حق بیمه را تا سقف مشخصی پرداخت خواهد کرد.

این بیمه نامه به این معنی است که مثلاً اگر یک دستگاه دانش بنیان فروخته شد، در صورت عدم رضایت مشتری از کارکرد و کارایی معیوب و زیان ده آن در خط تولید، به راحتی خسارت مشتری از طریق بیمه مسئولیت کالا پرداخت می شود.

این بیمه نامه از تمام شیوه های جلب اعتماد مشتری بهتر عمل خواهد کرد. زیرا مشتری می داند که تعهدی رسمی به نام بیمه مسئولیت کالا وجود دارد که خسارت احتمالی او را جبران خواهد کرد. از این رو، به آرامش خاطر بیشتری روند خرید کالای دانش بنیان و خلاق را تکمیل خواهد کرد.

البته شرکت هایی می توانند از این خدمت استفاده کنند که مدت بیمه نامه آن ها یک ساله باشد.

تا کنون ۱۴۰ خدمت مجزا برای شرکت های دانش بنیان تعریف شده است که طیف وسیعی از خدمات را شامل می شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.