محصولات دانش بنیان استان البرز

محصولات دانش بنیان استان البرز

میزان فروش محصولات دانش بنیان استان البرز

استاندار البرز با بیان این که این استان بستری مناسب برای تولید و فروش محصولات دانش بنیان دارد، گفت: البرز رتبه دوم فروش محصولات دانش بنیان را در کشور به خود اختصاص داده است.

عزیزاله شهبازی در آیین بهره بردای از خط تولید مودم بومی کشور (صاایران) که توسط یک شرکت دانش بنیان در باغ عقیق کرج راه اندازی شد، افزود: طی تفاهم نامه همکاری که با رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور منعقد شد، اکنون تولید مودم بومی کشور با استفاده از دانش های تک در باغ موقوفه عقیق آغاز شده است.
وی با اشاره به دستاوردهای البرز در حوزه اقتصادی و بویژه صادرات، افزود: سال گذشته صادرات البرز از مرز یک میلیون دلار گذشت و این امر در شرایط فعلی یک توفیق بزرگ محسوب می شود.
وی ادامه داد: البرز در راستای حمایت از تولیدات دانش بنیان و همچنین علم و فناوری پیشتاز بوده و بزرگترین واحدهای دانش بنیان و استارت آپ ها در این استان فعالیت دارند بر این اساس با توجه به ظرفیت های موجود درصدد هستیم تا پایان دولت نسبت به راه اندازی کارخانه نوآوری استان اقدام کنیم.
شهبازی گفت: البرز قطب تولید و تامین دارو، مواد غذایی و لوازم یدکی کشور است به طوریکه ۷۰ درصد تولیدات دارویی کشور در البرز انجام می شود و مفتخر هستیم که البرز بستر اصلی تولید واکسن کرونا در کشور است به طوری که در این راستا برکت، پاستور و رازی پیشتاز هستند.

فروش محصولات دانش بنیان استان البرز

تولیدات دانش بنیان در استان البرز

استاندار البرز به رویکرد بسیار خوب سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و تعاملات ویژه رییس این سازمان در جهت رشد تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حرکت در مسیر تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها، نیازمند عزم جدی و هم افزایی و هم پوشانی بین دستگاه ها و سازمان ها است و استان البرز برای این هدف مهم متحد و منسجم اقدام و همراهی می کند.
وی اضافه کرد: این تولید مهم، حاصل اقدامی مشارکتی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه و دستگاه های مرتبط است که نیاز کشور را در خصوص مودم تامین کرده و بزودی کشور را در این رابطه از واردات بی نیاز می کند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   توسعه ربات خطوط تولید

وی یادآور شد: علیرغم اینکه البرز استانی کوچک و پرتراکم است ولی طبیعت استان و نزدیکی آن به پایتخت یک زیست بوم و کلنی از شرکت های دانش بنیان را شکل داده است.

شهبازی گفت: همچنین امروز کلنگ ایجاد سوله های جدید جهت تولیدات دانش بنیان به زمین زده شد. وی افزود: در خصوص تولید مودم این برنامه وجود دارد که پس از تامین نیاز داخل، برای صادرات نیز برنامه ریزی شود.

مشاوره دانش بنیان در استان البرز

با توجه به تمهیدات دولت در خصوص ارائه گواهی نامه دانش بنیان به شرکت ها و موسسات در این استان، شبکه دانش بنیان ایران مفتخر است با در اختیار گرفتن برترین کادر کشوری متشکل از متخصصان، کارشناسان و ارزیابان برتر، به ارائه خدمات مختلف در خصوص مشاوره دانش بنیان برای این شرکت های متقاضی خواهد پرداخت. از مهم ترین امتیازات این گواهی برای شرکت ها و موسسات، انواع معافیت های مالیاتی و سربازی، انواع تسهیلات بانکی با نرخ سود اندک و مدت بازپرداخت طولانی، استفاده از اماکن مسکونی به عنوان ملک تجاری و یا اداری و موارد دیگر خواهد بود.

در گروه شبکه دانش بنیان ایران، انواع مشاوره در خصوص صادرات و واردات محصول، مشاوره توسعه فنی محصول، حضور در نمایشگاه های خارجی و موارد بسیار متعدد دیگر در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. همچنین مدیران عامل، مالکان موسسات و شرکت ها می توانند با مراجعه به بخش تماس با ما و برقراری ارتباط با واحد کارشناسی، از خدمات دیگری همچون نحوه ارزیابی، معرفی کالا و خدمات دانش بنیان و دیگر خدمات این گروه مشاوره ای بهره مند شوند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   سنجش افکار عمومی

استان البرز به دلیل نزدیکی به تهران میزبان شرکت های دانش بنیان متعددی است که بعضاً در پایتخت فعالیت های خود را پیگیری می کنند. تا اسفند ۱۴۰۰، این استان بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان ثبت شده داشته است که تنوع فراوانی در حوزه های مختلف دانش بنیان دارند. عدم تمرکز بر یک حوزه مشخص و تعداد بالای شرکت ها در مقایسه با مساحت کوچک این استان، اثباتی بر این است که از نظر فعالان اقتصادی، البرز به عنوان منطقه صنعتی دانش بنیان در مجاورت تهران محسوب می شود.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.