احراز هویت و امضای دیجیتال

دانش بنیانی و خدمات آنلاین

احراز هویت دیجیتال از جمله مسائلی است که در سالیان اخیر با توجه به لزوم توسعه ساختارهای دیجیتال در دولت مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. شرکت های متعدد دانش بنیان در این زمینه طرح ها، برنامه ها و پروژه های خود را ارائه کرده اند و می توان امیدوار بود که در چند سال آینده کشور در زمینه خدمات غیرحضوری بتوان پیشرفت های گسترده ای مشاهده کرد.

میثم فقیهی مدیرعامل شرکت شاهراه اعتماد کلید با اشاره به اهمیت احراز هویت دیجیتال و اثرات آن در بازار گفت: «نیازمندی‌ های خاص و بازار رو به رشد خدمات شناسایی هویت، باعث شد تا این شرکت فعالیت خود را با رویکرد خدمت محور در حوزه احراز هویت غیرحضوری آغاز کند.»

با ارائه اولین راهکار احراز هویت غیرحضوری شاکیلید با نام «آشنامی» به مخاطبان بازار بورس و سرمایه در اولین سال فعالیت شرکت، بانک ‌ها و کارگزاری ‌های متعدد به این محصول ایران‌ ساخت جلب شدند.

نیاز سازمان ‌های دولتی و خصوصی به تعیین هویت مشتری به صورت غیرحضوری، به خصوص با توجه به تجربیات ارگان ها در دوران بیماری همه گیر کرونا، خواسته یا ناخواسته بازار را به سوی توسعه سیستم های آنلاین به خصوص در زمینه احراز هویت هدایت خواهد کرد.

اکنون به عنوان دومین بهره ‌برداری بخش دولتی از این خدمت، این شرکت دانش بنیان با حضور در جمع ارائه ‌دهندگان سرویس احراز هویت غیرحضوری قوه قضاییه می‌ کوشد تا در تحقق دولت الکترونیک سهیم باشد. محصول ایران ‌ساخت این شرکت، به کسب و کارها این امکان را می ‌دهد تا سریع ‌تر و امن ‌تر، احراز هویت و امضای قانونی کاربران خود را انجام داده و در اختیار کاربران خود قرار دهند. آشنامی قادر است فرایند احراز هویت را انجام دهد و امضامی می تواند امضای دیجیتال را بررسی نماید.

احراز هویت و امضای دیجیتال

ویژگی های رقابتی

قیمت ارائه شده محصولات شاکیلید، امکان ورود به بازارهای جهانی و رقابت با شرکت‌ های فعال در حوزه‌ های مشترک را فراهم می‌ کند که برای بازار داخلی ما با توجه به اختلاف قیمت ارز بسیار مهم است.

در بازار داخلی، با توجه به مصوبات شورای فناوری اطلاعات برای امضای دیجیتال ، نیاز به این خدمت در تمامی سازمان‌ های دولتی، مالی و بورس و سایر مراکز، درخواست‌ های این خدمات افزایشی چشمگیر خواهد داشت.

این فعال فناور در خصوص ایجاد اشتغال با ادامه تولید این محصول در داخل کشور گفت: «طرح های ارائه شده توسط این شرکت، بالغ بر ۱۰ فرصت‌ شغلی مستقیم را در شرکت ایجاد کرده که هرچند تعداد آن محدود است ولی توسعه محصولات و گسترش بهره برداری از آن منجر به اشتغال‌ زایی قابل توجهی به صورت غیرمستقیم خواهد شد.»

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.