امریه سربازی دانش بنیان

افزایش ظرفیت سرباز دانش بنیان

با تلاش های مجمع تشکل های دانش بنیان، سهمیه به کارگیری دانش آموختگان برتر به عنوان سرباز امریه فناور در شرکت های دانش بنیان افزایش یافت.

مجمع تشکل های دانش بنیان ایران از ابتدای سال جاری، با ارسال نامه ای به دفتر رهبر انقلاب، افزایش سهمیه نخبگان فناور به عنوان سرباز امریه را برای به کارگیری در شرکت های دانش بنیان مطرح کرد.

با توجه به فعالیت بیش از پنج هزار شرکت دانش بنیان، روند افزایش ایجاد و فعالیت این شرکت ها، سهمیه اندک اختصاصی نخبگان برای امریه سربازی زمینه ساز سختگیری های معاونت علمی و فناوری شده بود. این مسئله استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان ممتاز و نخبگان دانشگاهی را در شرکت های دانش بنیان محدود می کرد.

مجمع تشکل های دانش بنیان اعلام کرده درخواست معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص افزایش سهمیه دانش آموختگان برتر فناور (پروژه جایگزین خدمت) و سرباز فناور (مامور) جهت به کارگیری در شرکت های دانش بنیان پس از بررسی، به همراه پیشنهاداتی به محضر فرمانده معظم کل قوا تقدیم و مقرر شد.

سرباز امریه فناور و دانش بنیان

ظرفیت سرباز شرکت های دانش بنیان

به موجب این مصوبه سالانه در سقف تعداد ۲۰۰ نفر دانش آموخته برتر فناور مورد تایید بنیاد ملی نخبگان کشور جهت انجام پروژه تحقیقاتی فناورانه (پروژه جایگزین خدمت) در چارچوب سیاست های کلی نظام و نقشه جامع علمی داجا و بر اساس معیارهایی با نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به شرکت های دانش بنیان معرفی شوند.

معیارهای شرکت های دانش بنیان و اولویت های به کارگیری شامل: همکار بخش دفاعی و دارای پروانه سمتا، دارای سطح فناوری برتر، دارای توان تولیدی محصولات دانش بنیان گلوگاهی و تحریمی، دارای قابلیت رفع گلوگاه فناورانه کشور و مجری پروژه های الویت دار ملی و اقتصادی کشور.

همین طور مصوب شد، سالانه در سقف ۷۵۰ نفر از کارکنان وظیفه دارای تحصیلات حداقل کارشناسی که با تایید معاونت علمی و فناوری، جزو اعضای کلیدی و بنیان گذار شرکت های دانش بنیان محسوب شده و براساس معیارهای شفاف و عادلانه انتخاب می شوند، به عنوان سرباز فناور و به صورت مامور (امریه) و به نظارت دفتر سیاست گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح جهت خدمت (خدمت در عرصه فعالیت های فناورانه) در شرکت های دانش بنیان با اولویت شرکت های دانش بنیان همکار بخش دفاعی، به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اختصاص یابند.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.