تجهیزات آزمایشگاهی دانش بنیان ها

محصولات تجهیزات آزمایشگاهی

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از ثبت 279 محصول تولیدی در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی توسط این شرکت خبر داد و گفت: علاوه برتامین 60 تا 70 درصدی نیاز بازار داخلی محصولات تولیدی خود را به کشورهای عراق و آذربایجان صادر می کنیم.

عبدالحسین شرفی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان این که این شرکت از سال 88 فعالیت خود را در بخش طراحی و تولید تجهیزات آزمایشگاهی شروع کرده است، اظهار کرد:

“طراحی و ساخت تجهیزات آموزشی و تحقیقاتی برای مراکز آموزش عالی کشور و نیز مجموعه های تحقیقاتی و پایلوت های نیمه صنعتی برای مراکز پژوهشی وابسته به صنایع استراتژیک کشور، از جمله شاخه های فعالیت این شرکت است.”


وی تصریح کرد: پایه و اساس تحقیقات و پژوهش ها را اصول علمی و تطابق اصول تئوری با اصول عملی در کار تشکیل می دهند. در خصوص تجهیزات آموزشی از طرف دیگر، تطابق دستگاه ها و تجهیزات ساخت شرکت با رئوس کتب مرجع مراکز آموزشی، در راستای تعهد به اصل اول، از سوی واحد فنی و مهندسی مورد توجه قرار گرفته است.

شرفی تأکید کرد: این شرکت دانش بنیان در طی مدت فعالیت خود موفق شده که عناوین مختلفی(سازنده برتر در تجهیزات آزمایشگاهی در نمایشگاه ایران ساخت،صادرکننده برتر، محصولات برتر دانش بنیان و جشنواره شیخ بهایی) را کسب کند.

تجهیزات آزمایشگاهی

خودکفایی در زمینه فناوری

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: در کشور سازندگانی هستند که همانند شرکت ما تجهیزاتی را طراحی و تولید می کنند؛ ولی تجهیزات ما از چند منظر( کاربری آسان با دستگاه، جواب دهی نسبت به کتب دانشگاهی و داشتن ظاهری زیبا) منحصر بفرد است.

شرفی افزود: این شرکت دانش بنیان بر آن است که با توجه به تجربیات و دانش خود بتواند از لحاظ علمی و تحقیقاتی نیاز داخل را به خارج از کشور مرتفع کند. چرا که اعتقاد ما بر این است که توان و دانش ایرانی می تواند بسیاری از کمبودهای داخلی را برطرف سازد و کشور را به خودکفایی در زمینه علم و فن آوری برساند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: محصولات تولیدی شرکت از لحاظ کیفیت و سایر معیارهای موثر در سطح بندی دستگاه های آزمایشگاهی و تحقیقاتی به حدی رسیده است که بازارهای جهانی آماده پذیرش محصولات شرکت هستند. در گام های نخست، با شرکت در نمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی و حضور در مناسبت های بین المللی، زمینه آشنایی بازار کشورهای منطقه با تجهیزات تولیدی فراهم شد و شرکت توانست علاوه بر مطرح بودن به عنوان یکی از رهبران بازار داخلی، بازارهای خارجی را نیز تحت تاثیر محصولات خود قرار دهد.

صادرات تجهیزات آزمایشگاهی

وی از ثبت 279 محصول تولیدی توسط این شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت: در حال حاضر تقریبا 60 تا 70 درصد نیاز بازار داخلی را تامین می کنیم علاوه برآن بازارهای منطقه نیز از محصولات تولیدی این شرکت بهره مند هستند. تمام تجهیزات با استفاده از توان و تخصص مهندسان داخلی طراحی و ساخته شده است. هم اکنون محصولات این شرکت به کشور عراق، آذربایجان صادر می شود و در کنار آن نیز بازارهای منطقه را رصد می کنیم. بنابراین گسترش سبد محصولات و بازار صادراتی برنامه های آتی این شرکت است.

شرفی با بیان این که به میزان فروش توانستیم از خروج ارز جلوگیری کنیم، اظهار کرد: براساس برآورد سال 99 تقریبا حدود نیم میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشتیم.

وی با اشاره به این که در حال حاضر 35 نفر با این شرکت همکاری می کنند.، گفت: درخواستی که از دولت داریم این است که اگر حمایت نمی کنند حداقل چوب لای چرخ تولیدکنندگان نگذارند. الان قوانینی وضع می شود متاسفانه در راستای حمایت از تولیدکننده نیست و بیشتر برای سنگ اندازی جلوی پای تولیدکنندگان وضع می شود و تولید کننده را نسبت به فرایند تولید محدود می کند.

در کشور بحثی تحت عنوان مصوبات و بخشی نیز به عنوان آیین نامه های اجرایی داریم ممکن است برخی از قوانین حمایت‌گر باشد؛ اما آیین نامه های اجرایی که مصوب می شود حمایت گر نباشد. الان شرایط به نحوی است که آیین نامه های اجرایی جهت حمایت از تولیدکنندگان وضع می شود به هیچ وجه حامی تولیدکننده نیست و تولیدکننده را دچار ضرر و زیان می کند.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.