کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی

کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی استان‌های ساحلی

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری، در راستای بهره‌گیری هرچه بیشتر از توانمندی‌های دریایی موجود در کشور و  استفاده از ساختاری چابک و به‌ دور از گسترش تشکیلات اداری، قصد دارد تا اهداف و مأموریت‌های خود را با بهره‌گیری از منابع موجود در نهادها و ارگان‌های دریایی کشور و با سازمان‌دهی واحدهای مستقر در استان‌های ساحلی دنبال کند بدین منظور کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی را تشکیل داده است.
در همین راستا، به‌منظور تعامل سازنده بین بخشی و ایجاد هم‌افزایی، هم‌گرایی و هدفمندی فعالیت‌های توسعه‌ای دریایی کشور، ضرورت برگزاری نشست‌های مشترک میان فعالان، مدیران و مسئولان حوزه دریا در استان‌های ساحلی با ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری احساس شد.

کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی

اهداف تشکیل کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی استان‌های ساحلی

به دنبال این نشست‌های تخصصی دومین جلسه کارگروه صنایع و فناوری دریایی استان خوزستان با حضور مدیران و مسئولین استان و  مشارکت شرکت‌های فعال دریایی به میزبانی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد.
نشست تخصصی کارگروه صنایع دانش بنیان دریایی استان‌های ساحلی به‌تناوب در ۷ استان ساحلی کشور با مشارکت استانداری، ارگان‌ها و نهادهای دریایی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف کلی هم‌افزایی نهادهای فعال و بررسی مشکلات و موانع توسعه صنایع دریایی استان برگزار می‌شود، در این راستا با برنامه‌های ریزی‌های انجام‌شده توسط ستاد دریایی و همکاری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، این نشست  ۹ آذر سال جاری در خرمشهر برگزار شد.


همچنین بخوانید: 

معیارهای دانش بنیان شدن

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان های حوزه سلامت

 

 

بازدید از صنایع دانش بنیان دریایی فعال در استان خوزستان

با برنامه‌ریزی انجام‌شده و باهدف بازدید مستقیم از صنایع دریایی فعال ذکرشده در استان، ضمن توجه به زمان کوتاه ۱۲ روزه، بازدیدهای متنوعی در سطح استان صورت گرفت. مهم‌ترین موضوع، بازدید از طرح  شناور مسافربری با بدنه الیاف کربنی موردحمایت ستاد دریایی در شرکت دانش‌بنیان صنایع دریایی نوح جنوب در خرمشهر بود. همچنین مزارع پرورش ماهی و میگو در استان بازدید شد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.