تسهیلات دانش بنیان

سامانه غزال

ثبت درخواست تسهیلات

معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام جزئیات افزایش اعتبارات حمایت از شرکت های دانش بنیان در سال جاری از شرکت های متقاضی تسهیلات خواست درخواست خود را در سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت کنند.

دکتر روح اله ذوالفقاری، ضمن تشریح موضوع اجرای تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با هدف اعطای تسهیلات ارزان قیمت به شرکت های دانش بنیان، گفت:

“امسال هزار میلیارد تومان در قالب تبصره ۱۶ قانون بودجه به عنوان تسهیلات تکلیفی شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان پیش بینی شد که با تفاهم‌ نامه اخیر امضا شده میان صندوق نوآوری و چهار بانک صادرات، تجارت، ملت و آینده، این رقم به سه هزار میلیارد تومان افزایش یافت تا زمینه بهره مندی بیشتر شرکت ها از این تسهیلات فراهم شود.”

‌وی درباره نحوه مراجعه شرکت های دانش بنیان برای بهره مندی از این تسهیلات نیز گفت: شرکت های دانش بنیان به منظور اخذ تسهیلات می توانند به سامانه غزال صندوق نوآوری مراجعه و درخواست را ثبت کنند. ما نیز این درخواست ها را بررسی کرده و شرکت ها را به تناسب نیازهایشان و طرحی که قرار است اجرا کنند، به یکی از بانک ها معرفی می کنیم تا از تسهیلات پیش بینی شده بهره مند شوند.

سامانه غزال

 

سقف تسهیلات دریافتی دانش بنیان

معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در پاسخ به سوالی درباره سقف تسهیلات دریافتی شرکت های دانش بنیان از این صندوق تصریح کرد: سقف اخذ تسهیلات از صندوق به تناسب نیاز شرکت ها و طرح هایشان، متفاوت است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تشخیص سریع کرونا

اگر شرکت ها نیاز به سرمایه ثابت از جنس تسهیلات احداث کارخانه داشته باشند تا ۵۰ میلیارد تومان و اگر نیاز به سرمایه در گردش و فعالیت های توسعه ای داشته باشند تا سقف ۳۰ میلیارد تومان می توانند از تسهیلات کم بهره صندوق نوآوری بهره مند شوند.

ذوالفقاری در ادامه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان و فناور را شامل تسهیلات، ضمانت نامه، توانمندسازی و سرمایه گذاری اعلام کرد و یادآور شد: ما شرکت ها را متناسب با نیاز آن ها و ابعادی که دارند، دسته بندی کرده ایم. شرکت هایی که تسهیلات بیش از این بخواهند را به بانک های همکار معرفی می کنیم. اگر باز هم شرکت ها به ارقام و پول های بزرگتری نیاز داشته باشند در قالب انتشار اوراق صکوک نوآوری می توانند به منابع بازار سرمایه دسترسی پیدا کنند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.