بومی سازی دستگاه سورتینگ

ساخت دستگاه سورتینگ

مزایای دستگاه سورتینگ

یک شرکت دانش بنیان یک ماشین جداکننده محصولات کشاورزی با هدف جلوگیری از خام فروشی و بومی سازی در کشور طراحی و تولید کرده است که تولید این دستگاه علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، با هزینه یک سوم محصول مشابه خارجی، به دست تولیدکنندگان داخلی می رسد.

حسین توحیدی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار کرد:‌ یک بُنکدار به عنوان کسی که محصولات عمده را در اختیار دارد، می تواند محصول خود را در داخل این دستگاه سورتر بریزد و بعد از آن گرید‌بندی کند، یعنی گرید ۲ یا گرید ۳ یا گرید صادراتی داشته باشد و عمده مشتریان ما نیز از جمله صادرکنندگان، کسانی هستند که برایشان کیفیت بسیار مهم است.

اسماعیل شهبازی یکی از فناوران این شرکت دانش بنیان گفت: دانش فنی این سورتر به نسبت نمونه های مشابه خارجی، بومی سازی شده است و بر پایه پردازش تصویر، قابلیت سورت دانه های مختلفی را دارد و با توجه به کیفیت این محصول و توانایی آن که تا ۹۷ درصد قدرت سورت دارد، این رقم بسیار بی نظیر است.

جهش از تولید داخل به سمت صادرات، هدفی است که توسط این شرکت دانش بنیان با تولید ماشین جداکننده محصولات کشاورزی دنبال شده است؛ این ماشین با هدف جلوگیری از خام فروشی در مسیر بومی سازی قرار گرفته و داخلی سازی شده است.

ساخت دستگاه سورتینگ

مکانیسم دستگاه سورتینگ

براساس اعلام سازمان تجارت جهانی، در ایران بعد از صنعت نفت، کشاورزی، ظرفیت بالایی برای ارزآوری و توسعه در کشور دارد و با تولید این محصول، این هدف می تواند دنبال شود؛ ماشین جداکننده محصولات کشاورزی امروز در داخل با یک سوم نمونه های خارجی تولید شده است و با کسب استانداردهای جهانی آماده بهره برداری است. این دستگاه با قرار گرفتن در مسیر تجاری سازی، توانسته است نیاز صنعت کشاورزی را برطرف کند.

این شرکت دانش بنیان با بهره گیری از توان تخصصی خود قادر به ارائه انواع راهکارها و پاسخگویی به درخواست های مرتبط با زمینه پردازش تصویر است. در سال های اخیر و با توجه به پیشرفت های حاصل شده در زمینه استفاده از تکنولوژی پردازش تصویر، این شرکت مصمم به گسترش استفاده از این فناوری در زمینه های نوین بوده و در جهت طراحی و تولید محصولاتی با فناوری پیشرفته، دقیق، سریع، دوست دار محیط زیست و بدون آلودگی جهت کنترل کیفیت و سورتینگ اقلام مختلف اعم از محصولات کشاورزی (شامل محصولات باغی، گلخانه ای، دانه ها و اقسام مختلف آجیل، غلات و حبوبات) و نیز سورتر سنگ و کاشی، گام های موثری برداشته است.

ماشین های سورتینگ پردازش تصویر و لیزری این شرکت با کارکرد مبتنی بر هوش مصنوعی قادر است تمام ویژگی های ظاهری محصولات کشاورزی را با سرعت و دقتی فراتر از چشم انسان تشخیص داده و در نتیجه از این طریق، طبقه بندی محصولات براساس اندازه‌گیری شکل، اندازه، تشخیص رنگ، نقص ظاهری، آسیب دیدگی و پوکی، لکه، کرم خوردگی، تشخیص پارامترهای بیولوژیکی، جداسازی مواد خارجی مثل پوست و سنگ در این سامانه ها در کسری از ثانیه امکان پذیر شده است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.