دانش بنیان در آذربایجان شرقی

دانش-بنیان-در-آذربایجان-شرقی

خدمات مشاوره دانش بنیان در آذربایجان شرقی

آذربایجان شرقی یکی از استان های بسیار مهم مرزی برای کشور ایران است که با توجه به موقعیت های مختلف خود توانسته است جایگاه بسیار خوبی در صنایع مختلف برای خود بازکرده است. در این استان، به دلیل وجود مرز مشترک با کشور های ارمنستان و آذربایجان و همچنین وجود راه های ارتباطی موثر امکان صادرات و واردات برای شرکت های مختلف فراهم شده است. از سمت دیگر، وجود صنایع و معادن مختلف،  از جمله گروه های ماشین سازی، کارخانجات مادر بسیاری از حوزه های صنعتی موجب شده تا توجه فعالان حوزه صنعت به این منطقه معطوف شود. از سمت دیگر رقابت در این منطقه با وجود تراکم بالای شرکت ها و کارخانجات، سبب سختی رقابت در بازار این استان شده است. دولت نیز برای شرکت های این استان طرحی را تحت عنوان دانش بنیان در آذربایجان شرقی مطرح و اجرایی کرده است.

دانش بنیان شدن شرکت ها و موسسات می تواند به عنوان یک امتیاز بسیار موثر برای آن ها تلقی شود به نحوی که کمک های شایانی در رشد و بالندگی این شرکت ها را بر عهده خواهد داشت. اما این امتیازات که هر ساله و با توجه به شرایط اقتصادی تغییر خواهد کرد عبارت اند از، انواع معافیت های مالیاتی و سربازی، انواع تسهیلات بانکی با بهره بسیار اندک و مدت بازپرداخت بسیار طولانی، استفاده از اماکن مسکونی به عنوان ملک تجاری و اداری، حمایت های صندوق های نوآور و بسیاری از موارد دیگر که هر کدام می تواند به نوبه خود برای شرکت ها سود دهی داشته باشد. اما باید به این نکته اشاره کرد که معافیت مالیاتی، صرفا به محصولات دانش بنیان تعلق خواهد گرفت و ارتباطی با مالیات کل تولیدات شرکت  نخواهد داشت. از طرفی دانش بنیان شدن، صرفا یک گواهینامه است که به محصولات های تک متعلق خواهد بود.

دانش بنیان در آذربایجان شرقی

 

مشاوره ثبت شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی

همانطور که گفته شده، دانش بنیان شدن یک گواهی نامه است که به شرکت ها و موسسات تعلق خواهد گرفت اما نیازی نیست که پیش از ثبت شرکت اقدام برای اخذ این گواهی نمود و یا از این کلمات در نام شرکت استفاده کرد. همچنین باید خاطر نشان کرد که برای دانش بنیان شدن نیازی برای ثبت اختراع نیست. همانطور که مشاهده می شود، پروسه اخذ این گواهی نیاز شدیدی به اطلاعات بالا دارد که برای بسیاری از مدیران عامل مشکل زا خواهد بود. از این رو، شبکه دانش بنیان ایران، به عنوان یکی از بزرگترین و کامل ترین گروه های مشاوره ای در کشور، افتخار دارد که با گردآوری کارشناسان و متخصصان حوزه صنعت و همچنین ارزیابان ارشد کشوری، آماده خدمت رسانی به شرکت ها و موسساتی است که برای دانش بنیان شدن نگرانی دارند. در این گروه مشاوره ای خدمات بسیار متنوعی صورت می گیرد  که می توان با مراجعه به بخش های مربوطه از آلن ها مطلع شد.


همچنین در شبکه دانش بنیان ایران می خوانید:

مشاوره دانش بنیان در اصفهان

دانش بنیان در البرز


در ادامه سیاست های کاری این گروه، گسترش ارائه خدمات در سطح کشور، مطرح شده است که از مهم ترین این موارد می توان به مشاوره دانش بنیان در آذربایجان شرقی و دیگر استان های کشو ایران اشاره کرد. لازم به توضیح است که متولی ارائه گواهی دانش بنیان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و مدیران عامل می بایست پس از تکمیل مدارک و فرایند های ویژه، در پورتابل این معاونت ثبت نام کرده و درخواست خود را مبتنی بر دانش بنیان شدن ارائه دهند. هرچند که این پروسه، می تواند با توج به حوزه فعالیت در بازه های ۶ ماهه تا چند ساله به طول انجامد اما می تواند نقش بسیار خوبی در شرد و شکوفایی شرکت های نوپا و نوآور به همراه داشته باشد. تنها لازم است تا به این نکته توجه شود که محصولات و یا خدمات ارائه شده در این شرکت ها می بایست از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار باشند.


در حال حاضر، استان آذربایجان شرقی با دارا بودن بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان، یکی از هسته های اصلی اقتصاد دانش بنیان در کشور است. بخش عمده این شرکت ها در حوزه نرم افزار یا حوزه برق و الکترونیک فعالیت می کنند که نشان دهنده اهمیت این دو حوزه در سطح کلان دانش بنیان در کشور است. لازم به ذکر است که این استان میزبان تعداد قابل توجهی شرکت در حوزه تجاری سازی نیز می باشد، حوزه ای که تحت شرایط بسیار خاصی می تواند تأییدیه دانش بنیان را دریافت نماید.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.