دانش بنیان در بوشهر

دانش بنیان در بوشهر

خدمات مشاوره دانش بنیان در بوشهر

وجود توامان میدان های بزرگ نفتی و گازی در استان بوشهر (خشکی و دریا) باعث شده که این استان در کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. طبق برآوردها میزان ذخیره نهایی میدان ها نفتی استان حدود ۵۵ میلیارد بشکه برآورد شده که نزدیک ۴۰ درصد از مجموع ذخایر نفت کشور است. بالغ بر ۶۰ درصد از ذخایر گاز طبیعی کشور در استان بوشهر قرار دارد. طبق آمار سال ۱۳۸۴ از تمام گاز طبیعی برداشت شده در کشور حدود ۳۸ درصد آن مربوط به میدان پارس جنوبی و ۳۱٫۵ درصد آن از میدان گاز کنگان بوده‌ است. از دیگر صنایع مهم و بزرگ در استان بوشهر می‌ توان به شرکت‌ های بزرگ و کوچک سازنده سازه‌ های دریایی اشاره کرد. بعنوان نمونه مجموعه صنعتی ایران صدرا که در زمینه سکو سازی و کشتی سازی فعالیت می‌ کند یا موسسه صنعتی-دریایی شهید محلاتی سپاه از این نمونه هستند. همین موارد موب شده تا توجه دانش بنیان در بوشهر بسیار بالا رود.

در استان بوشهر ۱۱ شهرک صنعتی و ۱ ناحیه صنعتی مصوب و ۷ ناحیه صنعتی روستایی انتقالی از سازمان جهاد کشاورزی، و ۳ منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد که عبارتند از:

  1. شهرک صنعتی برازجان
  2. شهرک صنعتی اهرم
  3. شهرک صنعتی دلوار
  4. ناحیه صنعتی بنه گز در تنگستان
  5. شهرک صنعتی دیلم در ناحیه صنعتی بویرات (دیلم)
  6. شهرک صنعتی بندر ریگ در ناحیه صنعتی عربی (دشتی)
  7. شهرک صنعتی خورموج، دیر، کنگان و گناوه، دلوار در ناحیه صنعتی لمبدان (دیر)

از مهم ترین مناطق اقتصادی در این استان نیز باید به مناطق زیر اشاره کرد:

  1. منطقه ویژه اقتصادی بوشهر (شهرستان بوشهر)
  2. منطقه ویژه اقتصادی پارس (شهرستان عسلویه)
  3. منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر (شهرستان دیلم)
شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در قزوین

همه این موارد در کنار هم سبب شده تا شرکت ها به دنبال کسب گواهی دانش بنیان در بوشهر باشند.

دانش بنیان در بوشهر

 

ثبت شرکت دانش بنیان در بوشهر

همانطور که گفته شد، دلایل بسیار زیادی وجود دارد تا شرکت ها و موسسات به دنبال، راه اندازی خطوط و شیوه های تولیدی جدیدی در این استان باشند. همین موارد در کنار یکدیگر موجب شده تا رقابت برای کسب بازار بهتر در میان این شرکت ها بسیار دشوار تر شده و هر کدام به دنبال برگی برنده برای خود باشند. یکی از مهم ترین امتیازاتی که این شرکت ها می توانند از آن استفاده کنند، دانش بنیان شدن است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان متولی رسمی ارائه این گواهی، در سال های اخیر توجه بسیار بالایی به استان بوشهر داشته است و شرکت ها و موسسات مختلفی توانسته اند در این استان این گواهی نامه را اخذ و از خدمات متنوع آن بهره مند شوند. اما اخذ این گواهی مراحل و سختی هایی دارد که بدون مشاوره نباید انجام گیرد.


همچنین در دانش بنیان ایران می خوانید:

دانش بنیان در مازندران

امتیازات دانش بنیان


شبکه دانش بنیان ایران، به عنوان یکی از اصلی ترین و بزرگترین مراکز مشاوره در اخذ گواهی دانش بنیان افتخار دارد تا با در اختیار گرفتن برترین کادر کشوری متشکل از کارشناسان و ارزیابان برتر کشوری، به ارائه خدمات بسیار متنوعی در خصوص این گواهی و ثبت شرکت هی دانش بنیان بپردازد. در ابتدا باید این طور گفت که دانش بنیان شدن صرفا یک گواهی نامه است که به یک محصول اتخاذ خواهد شد و نیازی نیست که شرکت در ابتدا اقدام به ثبت کلمات دانش بنیان در نام خود نماید. محصولات مختلف دانش بنیان در ایران توانسته است علاوه بر رفع نیاز های کشوری، سهم بالایی از صادرات را به خود اختصاص دهند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در اردبیل

با دارا بودن تنها ۳۸ شرکت فعال دانش بنیان، استان بوشهر جزو استان های کمتر فعال کشور در این حوزه محسوب می شود. بخش عمده این شرکت ها در دو حوزه برق و الکترونیک و مواد شیمیایی کار می کنند که بخشی از آن به خاطر حضور مجموعه های پالایشگاهی و پتروشیمی در محیط کاری این شرکت هاست. همچنان انتظار می رود با افزایش حمایت ها در این زمینه، این استان بتواند به قطب تولید محصولات دانش بنیان در زمینه مواد پیشرفته بدل گردد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.