شرکت های دانش بنیان و جهش اقتصادی

ورود جوانان به عرصه دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، ورود جوانان به عرصه دانش بنیان را منجر به جهش اقتصادی کشور دانست و گفت: شرکتهای دانش بنیان در کشور در حال رشد هستند. و می توان شرکت های دانش بنیان منجر به جهش اقتصادی کشور دانست و با ارزش افزوده محصولات شرکت های دانش بنیان میتوان به رفع مشکلات حوزه اقتصادی کشور و بیکاری کمک کنند.

سورنا ستاری روز سه شنبه در جریان سفر به کرمانشاه و در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه در حوزه شرکتهای دانش بنیان کشورمان شرایط خوبی دارند، افزود:

“ورود جوانان به عرصه دانش بنیان و فعالیت شرکت های دانش بنیان منجر به جهش اقتصادی کشور میشود. این جوانان با مشکلات فراوانی رشد کرده اند اما توانسته اند عملکرد خوبی داشته باشند.”

حمایت از ایجاد شرکت های دانش بنیان

وی اظهار داشت:

شرکتهای دانش بنیان با تسهیلات بانکی و پول نفت رشد نکرده اند بلکه با ورود جوانان به عرصه دانش بنیان ، همت و تلاش جوانانی با بنیه مالی ضعیف و از اتاق های کوچک توسعه یافته اند و نیاز به حمایت جدی دارند.”

او نیروی انسانی را بزرگترین سرمایه کشورمان دانست و گفت:

“هیچ کشوری در منطقه به اندازه ما نیروی جوان، تحصیل کرده، متعهد و خوش فکر ندارد و باید از این ظرفیت در راستای ایجاد اشتغال و کمک به تقویت اقتصاد کشور استفاده کنیم.”

او با بیان اینکه ایران از نظر منابع زیرزمینی در زمره کشورهای برتر دنیا قرار دارد، گفت:

“ما علاوه بر این منابع، نیروهای جوان تحصیل کرده فراوانی داریم که می توانند در بخش های مختلف، از این منابع ثروت بیشتری تولید کنند.”

ستاری به ۳۴ میلیون جوان و پنج میلیون نفر دانشجو در کشور اشاره کرد و افزود:

“کمتر کشوری در دنیا به اندازه ما نیروی جوان تحصیل کرده دارد که باید از این ظرفیت بزرگ برای رشد اقتصاد کشور استفاده کنیم.”

او اظهار داشت:

“در حوزه فناوری اطلاعات امروز ایران یکی از کشورهای برتر در منطقه با ۴۷ میلیون کاربر است که رقم بالایی است و از این حوزه می توان شغل های فراوانی ایجاد کرد.”

ورود جوانان به عرصه دانش بنیان

ارزش افزوده محصولات شرکت های دانش بنیان

وی ارزش افزوده محصولات شرکت های دانش بنیان را بسیار بالا دانست و گفت:

“امروز سرمایه گذاری بر روی صنایع بزرگ که هم منجر به آلودگی محیط زیست می شود و هم نقدینگی بالایی می خواهد صرفه ندارد و باید به سمت ایجاد و تقویت شرکت های دانش بنیان رفت.”

وی افزود:

“ما دانش و مواد اولیه تولید محصولات با ارزش افزوده بالا را داریم. ارزش افزوده محصولات شرکت های دانش بنیان بسیار بالا است و باید از شرکت های دانش بنیان حمایت شود. ما در راستای تقویت شرکت های دانش بنیان تلاش می کنیم و امیدواریم بتوانیم فرهنگ کارآفرینی را در این حوزه در کشور ترویج کنیم. نباید جوانان آرزوی استخدام و پشت میزنشینی داشته باشند. بلکه باید با ورود جوانان به عرصه دانش بنیان، اعتماد به نفس خود را تقویت کنند و نوآوری و کارآفرینی کنند. “

او فعالان حوزه دانش بنیان را نخبه دانست و بیان کرد:

“نخبه کسی است که بتواند شغل ایجاد کند و با کارآفرینی برای جامعه موثر باشد.
وی به تاکید رهبر معظم انقلاب به حمایت از حوزه دانش بنیان به عنوان یکی از حوزه های جدید کشور اشاره کرد و گفت: تمام تلاش ما این است از ورود جوانان به عرصه دانش بنیان حمایت کنیم.”

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفری یک روزه به کرمانشاه از شرکت دانش بنیان پارت بیستون در شهرک صنعتی بیستون، مرحله اول مرکز نوآوری کرمانشاه و مرکز شتابدهنده تخصصی کرمانشاه مستقر در پارک علم و فناوری بازدید کرد و عصر امروز نیز در در جلسه شورای اداری استان شرکت می کند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   معافیت بیمه ای شرکت های دانش بنیان

ارزش افزوده محصولات شرکت های دانش بنیان

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.