شرکت های دانش بنیان در کنیا

شهرک های اقتصادی کنیا

سفیر ایران در کنیا گفت: اعزام هیات های تجاری کنیایی به ایران، ایجاد شهرک اقتصادی و راه اندازی خانه نوآوری از اقدامات برای توسعه بازار دانش بنیان ها در کنیا هستند.

جعفر برمکی در رویداد صادراتی که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: یک سالی می شود که در صدد راه اندازی شهرک منطقه ای پردازش اقتصادی ایرانی در آفریقا هستیم.

وی با بیان این که اقدامات ما در این زمینه یک ماه قبل به نتیجه رسیده است، اظهار داشت: همه جوانب راه اندازی این شهرک سنجیده شده و تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.

به گفته وی در صدد هستیم به زودی جلسه ای با سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در کنیا دارند را برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: این شرکت ها می توانند محصولات خود را در کنیا به تولید برسانند و به سایر کشورها صادر کنند.

ایجاد شهرک های اقتصادی در کنیا

بازار دانش بنیان ها در کنیا

به گفته سفیر ایران در کنیا، کشور کنیا با کشورهایی مانند انگلستان و امریکا معاهده تجاری دارد و محصولات تولید شده در این کشور به بازار بسیاری از کشورها قابلیت صادرات دارند.

برمکی با بیان اینکه کنیا کشوری در شرق افریقاست و عضو جامعه شرق افریقا محسوب می شود، گفت: این کشور دارای زیر ساخت های بهتری نسبت به سایر کشورهای آفریقا بوده از این رو اکثر کشورها سعی دارند برای رسیدن به بازار سایر کشورها از فرصت های کنیا بهره ببرند.

وی گفت: به دلیل ایجاد دو آژانس تخصصی از سوی سازمان ملل در کنیا، هیات های تجاری زیادی به منظور شرکت در جلسات محیط زیست سازمان ملل متحد و اسکان ملل متحد به کنیا می آیند و این امر بازار مناسبی را در این کشور ایجاد کرده است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   کمک 120 میلیاردی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان کرمانشاه

به گفته برمکی، ‌این کشور عضو بازار مشترک کشورهای شرق و جنوب آفریقا (کومسا) که شامل ۲۲ کشور می‌شود، بوده و این خود یک ظرفیت بالایی محسوب می شود.

برمکی گفت: این موضوعات برای افرادی که تمایل دارند در کنیا سرمایه گذاری کنند، مهم است.

سفیر ایران در کنیا با اشاره به ایجاد منطقه آزاد درون قاره‌ای در افریقا افزود: در حال حاضر ۱۶ درصد از تجارت افریقا میان کشورهای این قاره انجام می شود و یکی از اهداف این منطقه ارتقا سطح همکاری‌ کشورهای افریقایی از ۱۶ درصد به ۶۰ درصد است.

وی با اشاره به ضرورت همکاری ایران در کشور کنیا، یادآور شد: به شرکت هایی که تمایل به همکاری با این کشور دارند، توصیه می ‌شود برای وارد شدن به تجارت با کنیا حتما کلیه جوانب را در نظر بگیرند.

روابط تجاری ایران با کنیا

سفیر ایران در کنیا با بیان اینکه داشتن وکیل برای شرکت های دانش بنیان برای روابط تجاری با این کشور ضروری است، تاکید کرد: همچنین در روابط تجاری با این کشور باید توجه داشت که رابطه دو طرف صادراتی و وارداتی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: سال گذشته خانه نوآوری در کشور کنیا با حمایت معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد و در مدت کوتاه توانست تجهیزات پزشکی را وارد بازار کند.

سفیر ایران در کنیا گفت: سفارت ایران در کنیا در صدد است تا فرصت‌ های تجاری این کشور را به شرکت‌ های علاقه مند برای همکاری معرفی کند.

وی اظهار کرد: ما برنامه های همکاری در حوزه ‌های تخصصی آماده همکاری هستیم و در این راستا اولین هیات جاری در حوزه کشاورزی به ایران اعزام کردیم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی

وی با بیان این که قرار است هیات های تجاری در حوزه های مختلف از کنیا به ایران بیایند، اضافه کرد: هیات بعدی برای اعزام به ایران در حوزه تجهیزات پزشکی است و این روند ادامه خواهد داشت.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.