دانش بنیان های حوزه کشاورزی

حمایت مجلس از دانش بنیان های کشاورزی

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط ‌زیست مجلس گفت: این کمیسیون تلاش دارد که حمایت های لازم را در زمینه استفاده از ظرفیت های محققان و دانش بنیان های حوزه کشاورزی به کار گیرد.

سید جواد ساداتی نژاد روز یکشنبه در  رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه کشاورزی و صنایع وابسته در ارتباطی آنلاین با صندوق نوآوری وشکوفایی افزود: یکی از موضوعات مهمی که همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده، موضوع کشاورزی و امنیت غذایی است.
وی ادامه داد: بررسی میزان واردات اقلام اساسی در نهاده های غذایی، واکسن، مکمل ها، سم، کود نشان می دهد که ما وابستگی زیادی در این زمینه به کشورهای دیگر داریم.

حمایت مجلس از دانش بنیان های کشاورزی

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:

“فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاهی در کشور فعالیت های خوبی در زمینه کشاورزی با صنایع غذایی انجام داده اند، طبق جلساتی که با معاون علمی و فناوری داشتیم، محققان و فارغ التحصیلان کشور در بسیاری از اقدامات برای تولید محصولات حوزه کشاورزی و امنیت غذایی فعال بودند.”

ظرفیت بالای دانش بنیان های کشاورزی


ساداتی نژاد همچنین گفت: این مسایل نشان می دهد که ما ظرفیت فوق العاده‌ای در شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید محصولات کشاورزی داریم اما تاکنون به آنها اجازه ورود نداده ایم، به نظر می رسد که صندوق نوآوری و شکوفایی باید خط ویژه ای برای حمایت از شرکت های فعال در حوزه کشاورزی و محیط‌ زیست قرار دهد.


وی با تأکید بر این که در کمیسیون کشاورزی و محیط زیست مجلس، حمایت از این شرکت ها را فراهم کرده ایم، افزود: در صدد هستیم در این کمیسیون حمایت های لازم را از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه کشاورزی و محیط‌ زیست داشته باشیم، تا با حمایت های صورت گرفته از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی در وضعیت تحریمی بتوانیم از دستاوردهای محققان و شرکت های دانش بنیان در این زمینه  بهره ببریم.


رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه کشاورزی و صنایع وابسته کشور از ۱۲تا ۱۴ مرداد ماه به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در محل این صندوق با هدف بازارسازی برای شرکت های دانش بنیان و فناور و نیز به هم رسانی عرضه و تقاضا در حال برگزاری است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.