شرکت های دانش بنیان در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند

سامانه تشخیص پونومی کووید ۱۹

سامانه تشخیص پونومی کووید ۱۹ ماحصل سرمایه گذاری کشور در حوزه بهداشتی و شرکت های دانش بنیان است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در جلسه ای که با حضور علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت کرونا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: 

“شرکت های به عنوان خط مقدم این مبارزه هستند. اکوسیستم دانش بنیان در این سال ها توسعه خوبی داشته و به کمک کشور آمده است.”

تولید ونتیلاتور توسط شرکت های دانش بنیان

وی ادامه داد:

“۲ ماه است مشغول فعالیت هستیم و توانسته ایم به خوبی در مورد کرونا مدیریت کنیم و سامانه تشخیص پونومی کووید ۱۹ ماحصل سرمایه گذاری کشور در حوزه بهداشتی و شرکت های دانش بنیان است.”

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآور شد:

“در زمینه کیت های تشخیصی اتفاقات خوبی افتاده و تا پایان فروردین سرعت کیت ها از ۲۵۰ کیت به ۱۰۰ هزار کیت می رسانیم.”

وی گفت:

“دو شرکت در تولید ونتیلاتور ورود کرده اند و تولیدات خوبی داشتند و نیاز بیمارستان ها را رفع کردند‌. در حال حاضر تولیدات خوبی در تولید ونتیلاتور با حضور شرکت های دانش بنیان داریم.”

سامانه تشخیص پونومی کووید ۱۹

نقش شرکت های دانش بنیان در تولید ماسک

 
ستاری خاطر نشان کرد که در حال حاضر کشور ها برای تولید ماسک های مورد نیاز کشور مشکلات خاصی دارند . حجم زیادی از شرکت های دانش بنیان توانستند در حوزه دارویی که مورد استفاده قرار  می گیرند فعالیت های خوبی داشته باشند و کمیته های علمی در این حوزه درگیر هستند و صدها کارآزمایی بالینی انجام می دهند و اتفاقات خوبی در این زمینه افتاده است و در حال حاضر اکوسیستم به کمک کشور آمده و تمام تجهیزات در داخل تولید می شود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   معرفی ضدعفونی کننده های نانو


وی اظهار داشت که برخی از شرکت ها در حال ساخت دهها خط تولید ماسک هستند و طی چند روز آینده تعدادی از خطوط به صنعت و بخش خصوصی ارائه می شود و تولید ماسک بیش از۴ برابر شده و باید این عدد به دهها برابر برسد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.