شرکت های دانش بنیان از مالیات و سود بازرگانی معاف شدند

معافیت از حقوق گمرکی، عوارض و سود بازرگانی

معافیت از حقوق گمرکی ، عوارض و سود بازرگانی، نوع دیگری از معافیت هایی است که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، خدمات ارائه شده به شرکت های دانش بنیان حوزه‌ های مختلفی را در بر می گیرد. ارائه انواع خدمات و معافیت ها در حوزه مالیات و حقوق و عوارض گمرکی یکی از بسته های حمایتی پیش بینی شده برای حمایت از این شرکت ها است.

معافیت از حقوق گمرکی، عوارض و سود بازرگانی

انواع معافیت های شرکت های دانش بنیان

انواع معافیت های شرکت های دانش بنیان در موضوع مالیات، حقوق و عوارض گمرکی و سود بازرگانی در حوزه های مختلفی تقسیم شده است. نوع خاصی از این شرکت های دانش بنیان هر سال با تاییدیه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به سازمان امور مالیاتی معرفی می شوند تا از معافیت های تعیین شده در قانون برخوردار شوند.

همچنین شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری نیز از برخی معافیت های مالیاتی برخوردار هستند، کارکنان فعال در این شرکت های دانش بنیان نیز با پیگیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از معافیت مالیاتی بهره مند می شوند.

تصمیم دولت در مورد سود بازرگانی

سود بازرگانی در واقع مالیات غیر مستقیم یا وجهی است که بر اساس قانون تجارت خارجی طی تصویب نامه وزیران صادر می گردد  و جدا از حقوق گمرکی است. دولت می تواند سود بازرگانی هر یک از کالاها را با توجه به سیاست های خود هر زمان که لازم بداند اضافه نموده یا کم کند. دولت با توجه به شرایط اقتصادی، میزان تولید و عرضه و تقاضای کشور به صورت سالیانه می تواند مبلغ سود بازرگانی را تغییر دهد.

سود بازرگانی توسط گمرک به صورت ریالی اخذ می شود، سود بازرگانی فقط از واردات قطعی و کالاهایی که برای مصرف در کشور اظهار و از گمرک ترخیص می شوند، دریافت می شود.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید به راحتی با تماس بگیرید تا مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی نمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.