دانش بنیان در مشهد

دانش بنیان در مشهد

خدمات مشاوره دانش بنیان در مشهد

مشهد به عنوان مرکز استان خراسان رضوی، یکی از مهم ترین شهرستان های صنعتی و گردشگری در ایران است که به منظور سفر ها و اسکان بسیار بالای مردم با روند رشد و توسعه بسیار زیادی روبرو بوده است. از این رو شرکت ها و موسسات متنوعی به منظور ارائه خدمات و محصولات گوناگون در این شهرستان راه اندازی شده اند. همین امر سبب شده تا میدان رقابت و کسب بازار برای این موسسات و شرکت ها حساسیت بالایی دارد. بنابر این باید برای پیروزی در رقابت، ابزار ها و امتیاز های موثری در اختیار مدیران عامل قرار گرفته تا با استفاده از مزایای آن ها بهره مند شوند. یکی از بهترین ابزار ها، اخد گواهینامه دانش بنیان در ایران است که می تواند با مزیت های فراوان خود برای شرکت ها و موسسات موثر عمل کند.

اما پیش از هر اقدامی در این حوزه لازم است تا با کارشناسان، متخصصان و ارزیابان با تجربه این حوزه مشورت گرفته تا گام هایی موثر در این حوزه برداشته شود. شبکه دانش بنیان ایران، با سابقه درخشان خود در این حوزه و در اختیار گرفتن برترین مشاوران و کارشناسان فعال و بهره مندی از تجربیات ارزیابان برتر کشوری اقدام به ایجاد پل های ارتباطی برای مدیران عامل و مالکان موسسات و شرکت های فعال در ایران کرده است تا بتوانند با استفاده از این تجربیات و کسب مشاوره از این افراد بهترین و موثرترین اقدامات را در خصوص اخد گواهینامه دانش بنیان کسل نمایند. توصیه ما به شما مدیران عزیز این است که پیش از هر اقدامی، و حتی ثبت نام، با مشاوران ما تماس گرفته تا زمینه های لازم برای ارزیابی را با بالاترین کیفیت ایجاد کنیم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در کرمان

دانش بنیان در مشهد

دانش بنیان شدن در مشهد

پیش از هر صحبتی باید این ذهینت را از میان برد که برای داشتن این گواهینامه باید از ابتدا شرکت و یا موسسه دانش بنیانی تاسیس کرد. دانش بنیان، صرفا یک گواهینامه است که به شرکت ها و موسساتی اعطا می گردد که در یکی از دو دسته زیرقرار گیرند:به طور کلی ، شرکت های دانش بنیان به دو دسته شرکت های تولیدی و شرکت های نوپا تقسیم می شوند، شرکت های دانش بنیان نوپای نوع یک، به مجموعه ای شرکت ها اطلاق می شود که فاقد اظهار نامه مالیاتی سال مالی گذشته خود بوده و یا درآمدی در سال مالی گذشته نداشته باشند. . محصول پیش بینی شده برای این دسته از شرکت ها باید به مرحله ی تولید رسیده و یا حداقل در حد نمونه ی آزمایشگاهی ساخته شده باشد. این محصول علاوه بر داشتن طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه ، باید از سطح فناوری بسیار بالایی برخوردار بوده و ارزش افزوده زیادی را ایجاد نمایند تا مشمول فهرست کالا و خدمات دانش بنیان سطح یک گردند.

شرکت های دانش بنیان تولیدی نوع یک به مجموعه ای از شرکت هایی اطلاق می شود که بیش از ۲۵% درآمدشان در آخرین اظهار نامه مالیاتی، حاصل از فروش محصولات و تولیدات دانش بنیان مجموعه شان باشد. نکته حائز اهمیت در این شرکت ها، علاوه بر داشتن طراحی کالا مبتنی بر تحقیق و توسعه، رسیدن محصول به مرحله تولید با بهره گیری سطح فناوری بسیار بالا و  تولید ارزش افزوده زیاد است که آن محصول را مشمول فهرست کالا و خدمات دانش بنیان سطح یک می کند. با همه این تعاریف، در هر کدام از این دسته بندی ها قرار می گیرید، می توان برای اخذ گواهی دانش بنیان اقدامات لازم را انجام داد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در چابهار

به نسبت امکانات و دسترسی هایی که در خراسان رضوی وجود دارد، تعداد حدود ۳۵۰ شرکت دانش بنیان تا انتهای سال ۱۴۰۰ چندان نویدبخش نیست. این استان که یکی از استان های توسعه یافته تر کشور به حساب می آید، متاسفانه در زمینه اقتصاد دانش بنیان رشد چندانی را تجربه نکرده است. تنوع حوزه فعالیت شرکت ها، به استثنای غلبه نسبی تعداد شرکت های حوزه برق و الکترونیک، در این منطقه نشان از فقدان برنامه ریزی کلان برای به کارگیری نخبگان و نیروی کار محلی در خراسان رضوی است. لذا، این ناحیه با حمایت نهادهای مسئول می تواند رشد و نمو بیشتری در این زمینه را تجربه نماید.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.