دانش بنیان در مازندران

دانش بنیان در مازندران

خدمات مشاوره دانش بنیان در مازندران

مازندران به عنوان یکی از زیباترین استان های ایران به شمار می رود که با در اختیار داشتن جنگل های و کوه های مرتفع با همسایه شدن در کنار دریای خزر، زیبایی های بی همتایی را برای خود رقم زده است. در این استان با وجود اراضی بسیار مرغوب و وجود ۳۹ شهرک صنعتی مختلف در خود یکی از استان هایی است که مورد توجه کارآفرینان و فعالان حوزه اقتصادی قرار گرفته است. وجود منابع و معادن مرغوب، دسترسی سریع به پالایشگاه و همچنین تجهیز شدن به راه های ارتباطی موثر سبب شده تا بسیاری از علاقه مندان اقتصادی در این استان ظهور کنند. تمامی این موارد سبب شده تا دولت مردان نیز پی رو حمایت از این فعالان، به ارائه گواهی دانش بنیان در مازندران بپردازند تا حمایت های لازم از آن ها صورت از سمت دولت نیز صورت گیرد.

از سمت دیگر وجود این منابع و زمینه های مفید موجب رقابت بسیار بالا میان شرکت ها و موسسه های نوپا در این استان شده است. به حدی که پیروزی در این رقابت و کسب بیشتر بازار برای برخی یک آرزو تبدیل شده است. اما با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص، حمایت از تولید و مانع زدایی ها، مدیران عامل ، مالکان شرکت ها و موسسان عزیز می توانند به منظور تامین نیاز های خود و همچنین بهره مندی از حمایت های ویژه دولتی، اقدام به اخذ این گواهی با نام دانش بنیان نمایند تا ضمن بهره گیری از فواید بی شمار آن، در رقابت با سایر شرکت ها و موسسات نیز پیروز شوند. این حمایت ها شامل موارد مهمی مثل: تسهیلات بانکی با بهره بسیار ناچیز، معافیت های مالی و سربازی و همچنین موارد بسیار موثر دیگر خواهد بود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در هرمزگان

مشاوره ثبت شرکت دانش بنیان در مازندران

همانطور که گفته شد دانش بنیان شدن به شرکت ها و موسسات کمک می کند تا با بهره مندی از امتیازات مختلف، شرایط را برای تولید و بالندگی خود همسان سازند. اما اخذ این گواهی به چه صورت است؟ شبکه دانش بنیان ایران به عنوان یکی از بزرگترین و در عین حال معتبرترین گروه های مشاوره دانش بنیان در ایران افتخار دارد تا با در اختیار گرفتن برترین کادر کشوری متشکل از ارزیابان با تجربه و خبره معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنار کارشناسان صنعتی در حوزه های مختلف دانش بنیان، به ارائه مشاوره دانش بنیان در مازندران و سایر استان های ایران عزیز بپردازد. همراهی این گروه مشاوره از زمان ارائه اولین گواهی ها در ایران همراه با مدیران عامل و مالکان و موسسان عزیز بوده است تا در مسیر اخذ این گواهی به خوبی عمل کرده و در ساده ترین روش، موفق به ثبت یک شرکت دانش بنیان شوند.


همچنین در شبکه دانش بنیان ایران می خوانید:

 زنان موفق دانش بنیان در مازندران

حمایت های دانش بنیان


همانطور که پییش تر گفته شده است، دانش بنیان شدن، صرفا یک گواهی است که به شرکت ها و موسساتی اطلاق می شود که دارای شرایط خاصی باشند. به عبارت دیگر از شرکت و یا موسسه ای خدمات و یا محصولاتی را تولید و عرضه دارد که با تکنولوژی بالا و بومی سازی شده باشند می تواند اقدام به اخذ این گواهی نماید. خواه از زمان تاسیس شرکت گذشته باشد یا نه. با توجه به این تعریف می توان دریافت که اخذ این گواهی نیازی به اضافه کردن کلمات دانش بنیان به نام شرکت و موسسه نخواهد داشت. بنابراین دانش بنیان در مازندران و ثبت شرکت های دانش بنیان بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصور می شود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در فارس

مازندران به عنوان پرتراکم ترین استان ایران از نظر جمعیتی، شرکت های فعال متعدد در صنایع مختلف داشته و پتانسیل عملیاتی قابل توجهی در این مورد از خود نشان می دهد. این منطقه میزبان حدود ۱۰۰ شرکت دانش بنیان تا انتهای سال ۱۴۰۰ بوده است که در انواع حوزه های برق و الکترونیک، مواد پیشرفته، فناوری اطلاعات و فناوری زیستی و مواد غذایی مشغول به فعالیت هستند. مشابه وضعیتی که برای تهران وجود دارد، این تنوع در این استان نه به معنای فقدان برنامه ریزی، بلکه به خاطر گسترش صنایع مختلف در این استان است. با توجه به حضور مجموعه های صنعتی بزرگ در این استان، می توان امیدهای فراوانی به آینده اقتصاد دانش بنیان در این منطقه داشت.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.