شرکت های دانش بنیان حوزه حمل ونقل

تعداد شرکت های دانش بنیان حوزه حمل و نقل

شرکت های دانش بنیان راه حل نجات حوزه حمل و نقل

شاید بتوان گفت که تنها راه نجات صنعت بزرگ و وسیع حمل و نقل در کشور به دست توانمند زیست بوم نوآوری و فناوری شرکت های دانش بنیان حوزه حمل ونقل است. زیست بومی که راه‌های نوینی برای حل مشکلات، معضلات و کمبود‌های همه صنایع کشور ارائه نموده و کمک به اقتصاد دانش بنیان را سرلوحه کار قرار داده است. صنایعی که قدمتی طولانی و سبقه‌ای سنتی دارند و حال خوبی ندارند. سال‌ها است که صنایع کشور به دنبال روزنه‌ای برای نجات جان خود از ریشه‌های سنتی و کم سرعت مدیریت هستند، ریشه‌هایی که با آبیاری دستان توانمند استارت‌آپی جانی دوباره می‌گیرند.

استارت اپ هایی که در چند سال اخیر به حوزه کسب و کار و صنعت کشور تزریق شده اند، نقشی تاثیرگذار در روند رو به رشد اقتصاد کشور دارند. شرکت هایی که با هدف دگرگون کردن شیوه مدیریت و ادامه کار صنایع مختلف روی کار آمده اند و نگاهی نو به مفاهیم اقتصادی دارند.

شرکت های دانش بنیان راه حل نجات حوزه حمل و نقل

تحول اقتصاد کشور با کمک شرکت های دانش بنیان

با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعداد قابل توجهی از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در کشور شکل گرفته اند. معاونت علمی و فناوری مجموعا بیش از ۴ هزار شرکت دانش بنیان را تأیید کرده است که در حوزه‌های مختلف فناورانه مشغول به فعالیت اند و به اقتصاد دانش بنیان کمک می کنند. در این میان الگوهای موفقی به چشم می‌خورند که تکثیر آنها می‌تواند اقتصاد کشور را متحول سازد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   بانک کشاورزی و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تفاهم نامه امضا کردند

بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده، تا پایان سال ۹۷ شرکت‌های دانش‌بنیان توانستند ۱۴۰ هزار نفر را در حوزه‌های مختلف به کار بگیرند. از این میان سهم صنعت حمل و نقل پیشرفته کشور از تعداد شرکت های دانش بنیان، فعالیت ۶۰ شرکت است.

تحول اقتصاد کشور با کمک شرکت های دانش بنیان

تعداد شرکت های دانش بنیان حوزه حمل و نقل

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با توجه به اهمیت زیاد این صنعت در کشور، اقدام به شکل دادن یک ستاد مهم و کامل به نام  ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته عمومی کرده است تا راهی پیش روی جوانان و متخصصان ایرانی و ایده های درخشان آنها باز کند و نویدی برای توسعه این صنعت بزرگ باشد.

در این میان تلاش های گوناگونی توسط گروه های مختلف این ستاد برای توسعه هر بخش از حمل و نقل صورت گرفته است که هر کدام از آنها با هم افزایی بخش خصوصی، دولتی و فارغ التحصیلان دانشگاهی به دنبال بومی سازی و تسریع طرح های توسعه ای این حوزه ها است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.