پروتزهای مفصل

بومی سازی پروتزهای مفصل

مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده پروتزهای زانو و لگن گفت: برای تولید مفصل زانوی جدید از صندوق نوآوری و شکوفایی تقاضای تسهیلات کردیم که ۱۲ میلیارد تومان مصوب شد و تاکنون ۸ میلیارد آن را دریافت کرده ایم. این مبلغ برای خرید مواد اولیه و واردات دستگاه‌ های مورد نیاز استفاده شده است. ‌

هادی جواهری، مدیرعامل این شرکت اظهار کرد: انتقال دانش و فناوری تولید کاشتنی های ارتوپدی و توسعه صنایع مرتبط یکی از اهداف شرکت است.

وی عنوان کرد: این محصول با نمونه هایی که به استخوان پیچ می شوند متفاوت است؛ به این شکل که پزشک بافت استخوانی را بریده و خارج می کند و مفصل های تولیدی ما را جایگزین می کند. در حال حاضر سه محصول مفصل زانو، مفصل لگن و بای پولار (نیمه مفصل لگن) عمده ترین تولیدات ما را تشکیل می دهد.

جواهری در مورد سهم بازار و میزان ظرفیت تولید این محصول گفت: نیاز بازار به میزان حمایت دولت از عمل های ارتوپدی در بیمارستان های دولتی بستگی دارد، به عنوان مثال در زمان اجرای طرح سلامت و افزایش حمایت دولت میزان تقاضا برای این گونه عمل ها نیز افزایش یافت و به همان میزان تقاضای بیشتری برای محصولات ما وجود داشت، اما در سال جاری میزان تقاضا نصف شده بود و نزدیک به ۲۲ هزار عمل زانو و همین مقدار عمل لگن و حدود ۷۰ هزار عمل دو قطبی در کشور داشتیم که ما نزدیک به ۱۸ درصد از این بازار را تأمین کردیم.

 

تولید پروتزهای مفصل

صادرات پروتزهای مفصل

مدیرعامل این شرکت در مورد طرح توسعه ای و افزایش ظرفیت تولید در این شرکت خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری، ۷۵ درصد افزایش فروش را ثبت خواهیم کرد و در سال آینده نیز می توانیم با توان کنونی شرکت، میزان فروش را تا ۱۲۰ درصد افزایش دهیم. با وجود این که برای تصاحب سهم ۵۰ درصدی بازار هدف گذاری کردیم اما به طور حتم ۳۵ درصد از بازار را در سال آینده در اختیار می گیریم.

وی در مورد برنامه های صادراتی این شرکت تصریح کرد: هنوز موفق به اخذ مجور فروش در اروپا یا CE نشدیم و در تلاش هستیم در کوتاه ترین زمان ممکن این مجوز را دریافت کنیم تا امکان صادرات این محصول به اروپا را نیز داشته باشیم. البته تمامی تست های آزمایشگاهی مورد نیاز برای اخذ این مجوز انجام شده و اقدامات آن در حال انجام است.

جواهری در مورد برنامه آینده شرکت گفت: در حال برنامه ریزی برای خرید تجهیزات و طراحی کار تأمین ۱۰۰ درصدی نیاز کشور هستیم و برای و امکان صادرات نیز برنامه ریزی کرده ایم.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.