راه اندازی مرکز نوآوری کشاورزی

تفاهم نامه مرکز نوآوری کشاورزی

تفاهم نامه راه اندازی نخستین مرکز نوآوری حوزه کشاورزی میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی امضاء شد تا نیازهای فناورانه این حوزه در این مرکز توسط دانش بنیان ها و توانمندی های موجود در کشور ایران ساخت شود.

این تفاهم نامه به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی رسید. با امضای این تفاهم نامه مسیر ایجاد و راه اندازی مرکز بین المللی تجارت و نوآوری کشاورزی «آی تک» هموار شد تا تولید در بخش کشاورزی با محصولات «ایران ساخت» رونق گیرد.

افزایش بهره وری در نظام کشاورزی ایران هدف از امضای این تفاهم نامه است که مسیر تحقق استفاده از ظرفیت و توانمندی های علمی، آموزشی و اجرایی نهادهای دولتی و خصوصی برای فرهنگ سازی و توسعه نوآوری در بخش کشاورزی را هموار می کند.

همچنین از موضوعات این تفاهم نامه می توان به استفاده از ظرفیت های فناوری، اقتصادی و علمی دو طرف در فعال کردن توانمندی های بالقوه و توسعه همکاری ها در حوزه های کشاورزی اشاره کرد. البته ایجاد، تجهیز و توسعه مرکز تجارت نوآوری کشاورزی «آی تک» در محل برج نوآوری کرج (کلاه فرنگی) از دیگر موضوعات تفاهم شده است.

راه اندازی مرکز نوآوری کشاورزی

حمایت از دانش بنیان های حوزه کشاورزی

با این اقدام حمایت از ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده‌ های تخصصی حوزه کشاورزی و حمایت از فروش محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان و تیم های مستقر در شتاب دهنده های تخصصی حوزه کشاورزی انجام می شود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   مشکلات شرکت های دانش بنیان نوپا

همچنین این تفاهم نامه ایجاد مدل و راه حل های سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و جذب سرمایه گذار و منابع مالی در طرح های مورد توافق دو طرف را نیز تسهیل می کند.

این تفاهم نامه، مشارکت شرکت های دانش بنیان و مراکز شتاب دهنده استارتاپی در توسعه کشاورزی را نیز مد نظر قرار داده است. البته هم افزایی در راستای استفاده از ظرفیت صندوق های سرمایه گذاری این حوزه و هم افزایی برای استفاده از ظرفیت پارک های علم و فناوری کشور نیز از دیگر موضوعاتی است که اجرایی می شود.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، همچنین در حاشیه این مراسم قرارداد همکاری حمایت از رشد و توسعه محصولات مرتبط با کشاورزی و امنیت غذایی امضا شد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.