افزایش بودجه دانش بنیان ها

افزایش بودجه دانش بنیان ها

افزایش بودجه و حمایت از دانش بنیان ها

عضو کمیسیون تلفیق از حمایت کامل مجلس از شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: بودجه این شرکت ها در سال جاری به همت کمیسیون تلفیق افزایش داده شد.

روز گذشته قرار بود به موضوع جهش تولید مسکن پرداخته شود ولی این بحث به آخر هفته منتقل شد. بنابراین مجلس در نخستین روز کاری خود در سال ۱۴۰۰ یک موضوع مهمی را به نام شرکت های دانش بنیان بررسی کرد.

وی با بیان این که شرکت های دانش بنیان نقش مهم و اساسی را در تحقق شعار سال دارند و در مقوله تولید بسیار مهم هستند، عنوان کرد: فوریت آن در مجلس تصویب شد و مقرر شد این طرح توسط کمیسیون ها تکمیل‌ و مجدداً وارد صحن شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که شرکت های دانش بنیان می توانند کشور را از نظر محصولات استراتژیک و اساسی غنی کنند ابراز کرد: این شرکت ها تکنولوژی های به روز دنیا را در راستای بهره وری محصولات استفاده می کنند و می توانند گام های خوبی را در راستای تقویت تولید و اقتصاد کشور بردارند. این موضوع به قدری مهم بود که در سال جدید به این موضوع در مجلس پرداختیم.

وی افزود: به عنوان مثال موضوع مهمی همانند چندقلوزایی دام ها که اتفاقاً در زنجان هم این موضوع طرفدارانی دارد؛ شرکت های دانش بنیان توانسته اند با تغییر ژنتیک از یک گوسفند چندین گوسفند تولید کنند. همین طور این شرکت ها در حوزه های کشاورزی همانند تولید بذر و سم فعالیت می کنند. از سوی دیگر این شرکت ها به موضوع تولید مسکن نیز ورود پیدا کرده اند.

افزایش بودجه دانش بنیان ها توسط مجلس

بودجه شرکت های دانش بنیان افزایش یافت

طاهری با ابراز خرسندی از فعالیت خوب شرکت های دانش بنیان در کل کشور کفت: خوشبختانه این شرکت ها در تمام حوز‌ه ها ورود پیدا کرده اند و اقدامات خوبی هم انجام داده اند. مجلس هم تمام قد در حمایت از این شرکت ها ایستاده است چرا که معتقد است حمایت از این شرکت ها برکات زیادی را برای کشور به ارمغان خواهد آورد.

وی در ادامه از حمایت کمیسیون تلفیق از شرکت های دانش بنیان خبر داد و افزود: بودجه این شرکت در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. سال گذشته در کمیسیون تلفیق مبلغ بودجه این شرکت ها را نسبت به عددی که دولت در نظر گرفته بود افزایش دادیم.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس افزود: اعتبارات شرکت های دانش بنیان، معاونت علمی ریاست جمهوری و نهایتاً صندوق توسعه و نوآوری را افزایش دادیم تا به لطف خدا شاهد تحقق تولید و جهش تولید در کشور در سال جاری باشیم. همین طور امیدواریم با کمک شرکت‌ های دانش بنیان از وابستگی به خارج در برخی از اجناس نیز خلاص شویم.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.