کیت تشخیص ترکیبات غذایی

کیت های تشخیصی و طبی

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از ساخت کیت‌ تشخیص برای منشاء یابی ترکیبات مواد غذایی خوراک انسان و دام و طیور خبر داد و گفت: متاسفانه با وجود تایید و اخذ مجوز از ۴ ارگان دولتی تولید انبوه این محصول متوقف شد.

سید مجتبی صادری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با اشاره به این که این شرکت فعالیت خود را با هدف بر طرف کردن نیاز کشور از واردات کیت ها و خدمات آزمایشگاهی گران قیمت از خارج و در دسترس قرار دادن انواع خدمات در تمام حوزه های زیست فناوری آغاز کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر این شرکت در لیست محصولات خود بیش از ۶۰ نوع از انواع کیت های تشخیصی و طبی را دارا است.

وی از ساخت کیت‌ تشخیص برای منشاء یابی ترکیبات مواد غذایی برای خوراک انسان و دام و طیور خبر داد و گفت: با استفاده از این کیت می توان تشخیص داد که چند درصد گوشت و مواد افزودنی سالم یا تقلبی وجود دارد. این کیت ها برای محصولات تراریخته نیز کاربرد دارد.

کیت تشخیص ترکیبات غذایی

تشخیص اجناس تقلبی آرایشی

صادری ادامه داد: ما مجوز تاییدیه این کیت را از وزارت بهداشت، سازمان استاندارد و جهاد کشاورزی و دامپزشکی دریافت کردیم؛ متاسفانه هیچ کدام از این ارگان ها بعد از تایید رسمی اجازه تولید انبوه این کیت ها را نداند و معتقدند که در کشور چنین مرجعی برای نظارت وجود ندارد و این کار بین سازمانی است. حتی ما این موضوع را با سازمان حلال در میان گذاشتیم چرا که هم ‌اکنون در  تولید برخی از کرم ها، مواد آرایشی و کپسول های ژلاتینی از ژلاتین خوک استفاده می شود، این در حالی است که با این کیت ها می توان جنس تقلبی را شناسایی کرد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   بازپرداخت تسهیلات دانش بنیان

 مدیرعامل این شرکت‌ دانش بنیان با بیان این که برچسب زنی به مواد غذایی از سال ۱۹۹۰ میلادی اجباری شده است، گفت: اگر کسی بخواهد خوراک تراریخته در محصولات تولیدی داشته باشد باید در کنار برچسب زنی به این موضوع اشاره کند؛ اما وزارت بهداشت کشور این کار را اجبار نکرده است.

وی تأکید کرد: به دلیل نبود حمایت مسئولان تولید محصول در کشور متوقف شد. مشکلات ما این است که تمامی کسانی که در کمیته فعالیت می کنند تمام این ها واردکننده است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.