افتتاح پردیس نوآوری های حقوقی

سامانه های حوزه حقوقی

گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی دو سامانه برای حوزه حقوقی و قضایی را معرفی کردند.

دکتر علی رسولی زاده با اشاره به افتتاح پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی گفت: این شرکت دانش بنیان آمادگی دارد تا از تجربه بزرگ خود در حوزه احراز هویت غیرحضوری در بازار سرمایه در حوزه های گوناگون حقوقی و قضایی استفاده کند.

وی با بیان این که هوش مصنوعی کاربردهای مختلفی دارد که از این علم و فناوری می توانیم در کمک به فرآیندهای حقوقی و قضایی استفاده کنیم، اظهار کرد: در مراسم افتتاح این پردیس دو سامانه فراشناسا و ثبت یار معرفی شد.  

رسولی زاده اظهار کرد: سامانه فراشناسا، سامانه احراز هویت غیرحضوری با استفاده از هوش مصنوعی است که کاربردهای فراوانی در احراز هویت امن افراد در بازار سرمایه و خدمات قضایی و حقوقی دارد.  سامانه ثبت‌ یار نیز سامانه مدیریت امور ثبتی مجامع و شرکت ها است که در حوزه امور ثبتی و قراردادی به شرکت های بزرگ و کوچک کمک می کند تا خدمات حقوقی خود را راحت و مستقیم دریافت کنند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: فناوری اطلاعات و الگوریتم های هوش مصنوعی به سامانه ثبت‌یار کمک می‌کنند خدماتی هم چون پیشنهاد اسم شرکت تا تدوین سیستم های شناسایی ذی نفع واحد را به راحتی انجام دهد.

پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی با حضور حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جمعی از مسئولان قضایی مورد بهره برداری قرار گرفت.

سامانه های حوزه حقوقی

اهداف پردیس نوآوری قضایی

 این پردیس که با هدف ایجاد زمینه برای ارائه خدمات متقابل شرکت های دانش بنیان و دستگاه قضا تشکیل شده، با استقرار ۴۰ تیم استارتاپ آغاز به کار کرد و همچنین این پردیس زمینه‌ساز شکل گیری شبکه نوآوری حقوقی – قضائی است که بر اساس آن خدمات مورد نیاز دستگاه قضائی شناسایی شده و در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد تا شرکت هایی که توانایی تامین این نیازها را دارند مورد حمایت قرار گیرند. 

تا کنون ۴۰۰ مورد از خدمات مورد نیاز قوه قضائیه شناسایی و به این شبکه اعلام شده است.

بر اساس اعلام این شرکت، ارتقاء سلامت دستگاه قضا، توسعه عدالت و دسترسی آسان و ارزان به خدمات قضایی، پیش بینی جرایم و پیشگیری از جرم و افزایش مشارکت های اجتماعی در بهبود نظام قضایی از جمله اهداف و برنامه های پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی است که با استفاده از ارکان موجود در زیست بوم فناوری های کشور پیگیری خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.