احراز هویت غیرحضوری

مزایای سامانه سیگنال

مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان با بیان این که سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال، سهمی ۹۰ درصدی در میان سامانه های احراز هویت غیرحضوری دارد، گفت: تا کنون بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از طریق سامانه سیگنال احراز هویت غیرحضوری شده اند.

دکتر علی رسولی زاده گفت:

“سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال، تجربه منحصر به فردی برای کاربران ایجاد کرد و بستری فراهم شد تا در دوران شیوع کرونا، مردم از طریق این سامانه بتوانند احراز هویت مربوط به بازار سرمایه را به صورت غیرحضوری انجام دهند.”

وی با بیان این که پس از شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در کشور و اعلام موضوع فاصله گذاری اجتماعی، نهادها و سازمان های مختلف به سمت احراز هویت غیرحضوری رفتند، اظهار کرد: سازمان بورس و شرکت سرمایه گذاری خط مقدم این موضوع بودند، ضمن آن که مقامات کشور درخواست پیاده سازی سریع سامانه ای برای احراز هویت غیرحضوری داشتند که ما با توجه به زیرساخت های ایجاد شده توسط گروه هوش مصنوعی و گروه نرم افزاری در مدت زمان کوتاهی این سرویس را عملیاتی کردیم.

احراز هویت غیرحضوری

مزایای احراز هویت غیرحضوری

رسولی زاده خاطر نشان کرد: با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی ارتباط لازم با نهادهای حاکمیتی برقرار شد و این سامانه شکل گرفت.

وی با بیان این که احراز هویت غیرحضوری ۹۰ درصد هزینه های نهادها و مردم را کاهش می دهد، گفت: در سامانه سیگنال عکس افراد با عکس موجود در سامانه ثبت احوال تطبیق داده می شود. سپس فرد فیلمی از خود بارگذاری می کند که هوش مصنوعی با بررسی نوع حرکت عضلات صورت هنگام خواندن متن مشخص شده، زنده بودن فرد را تشخیص می دهد.

مدیرعامل این شرکت با تاکید بر این که همچنین در این سامانه قابلیتی برای افرادی که فارسی زبان نیستند و یا سواد خواندن و نوشتن ندارند، ایجاد شده تا این افراد بتوانند با انجام ژست های حرکتی خواسته شده توسط سامانه، احراز هویت شوند، ادامه داد: سیگنال با استفاده از تکنیک تحلیل بافت تصویر و جریان نوری تصویر، به ارزیابی دقیق اطلاعات دریافتی می پردازد.

وی ادامه داد: در این سامانه، سرویس های متنوع هوش مصنوعی در حوزه بینایی ماشین، پردازش تصویر، پردازش گفتار، پردازش ویدئو و غیره مورد استفاده قرار گرفته است.

تعداد کاربران سامانه سیگنال

این فعال حوزه فناوری اضافه کرد: علاوه بر احراز هویت، سیگنال، اطلاعات مربوط به حوزه های گوناگون سرمایه گذاری را در اختیار مردم قرار می دهد و در حال حاضر نزدیک به ۴ میلیون نفر کاربران این سامانه هستند و بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر با استفاده از آن احراز هویت شده اند.

رسولی زاده اظهار کرد: رسیدن به این حجم از احراز هویت نیازمند تأمین زیرساخت قوی سخت افزاری و نرم افزاریِ مورد نیاز هوش مصنوعی بوده است که شرکت ما در طی این سال ها آن را فراهم آورده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت دانش بنیان طراح سامانه احراز هویت سیگنال، وی یادآور شد: برنامه داریم در این سامانه بستری فراهم کنیم تا در حوزه خدمات مالی و بانکی نیز از این طریق روند احراز هویت غیرحضوری دنبال شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.