دانش بنیان ها هواپیما می سازند

دانش بنیان ها هواپیما می سازند

ساخت هواپیما در دانش بنیان ها

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دنیا جنرال ایویشین یا ایرتاکسی به صورت خصوصی اداره می‌شود، گفت:‌در حال حاضر در فرودگاه‌های لار، رامسر و خرم‌ آباد ظرفیت ایرتاکسی وجود دارد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم هفته ایمنی حمل و نقل در کار  پویش اجتماعی بانوان درباره هوانوردی عمومی در تاکسی اظهار داشت:‌ آنچه که در رسانه‌ها و فضای مجازی از قول اینجانب عنوان شد، شاید برداشت اشتباهی بود و از من سوال شده بود که در حوزه هوانوردی عمومی چه برنامه ‌ای دارید.

وی افزود: ما برخی فرودگاه‌ها را داریم که تقاضای استفاده  آن کم است اما برای استفاده هوانوردی عمومی مناسب است و رئیس سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌های کشور در این باره مجوزها را صادر کرده‌اند و مؤسساتی هم وجود دارد و در این حوزه آموزش خلبانی هم داریم.

دانش بنیان ها هواپیما می سازند

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بسیاری از نقاط دنیا جنرال ایویشین خصوصی است، گفت: در حال حاضر در کشور ما در فرودگاه لار سرمایه‌گذار آمده و سرمایه‌گذاری کرده است و پروازهای برد کوتاه و ایرتاکسی راه ‌اندازی شده است.

ساخت هواپیما با دانش بنیان ها

وی افزود: ما شرکت ‌های دانش ‌بنیان داخلی زیادی داریم که هواپیماهای دو نفره و چهار نفره می ‌سازند و کسانی هم هستند که این هواپیماها را در اختیار دارند، شرکت‌ های دانش‌ بنیان بر اساس ضوابطی این هواپیماها را طراحی و تولید کردند و ما هم برای گسترش آن منعی نداریم و جایی که سازمان هواپیمایی کشوری اجازه می‌ دهد و تزاحمی با پروازهای دیگر نداشته باشیم مشکلی درباره ایرتاکسی و هوانوردی عمومی نداریم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این هواپیماها دو تا شش نفره (غیر از خلبان و کمک خلبان) و یا کمی بیشتر است که  می‌توانند مسافر سوار کنند و فعالیت داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از این هواپیماهای شخصی در کشور وجود دارد و متقاضیان چگونه باید عمل کنند گفت:‌ تعداد این هواپیماها اگر از تعداد هواپیماهای مسافری فعال در کشور بیشتر نباشد، کمتر نیست و در حال حاضر هم در حال استفاده است.

وی افزود: لازم بود این‌ها در کانون‌هایی مستقر شوند و فرصت کار پیش آید مالکان آنها هم عمدتا خصوصی هستند و متقاضیان می‌ توانند در همان شهرستان در مسیر لار ـ شیراز از این ناوگان استفاده کنند.

وی افزود: همچنین در فرودگاه خرم‌ آباد و در فرودگاه رامسر هم این ظرفیت وجود دارد.

اسلامی تأکید کرد: جنرال ایویشین در دنیا اغلب شخصی است و حتی هواپیماهایی هم استفاده می ‌شود که امکان نشست و برخاست روی چمن را هم دارند.

اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه گفته شده است ممکن است در ایرتاکسی از نیروهای امنیت پرواز استفاده نشود، گفت: نه اینطور نیست و طبق ضوابط همه موارد اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.