دانش بنیان ها هواپیما می سازند

دانش بنیان ها هواپیما می سازند

ساخت هواپیما در دانش بنیان ها

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دنیا جنرال ایویشین یا ایرتاکسی به صورت خصوصی اداره می‌شود، گفت:‌در حال حاضر در فرودگاه‌های لار، رامسر و خرم‌ آباد ظرفیت ایرتاکسی وجود دارد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم هفته ایمنی حمل و نقل در کار  پویش اجتماعی بانوان درباره هوانوردی عمومی در تاکسی اظهار داشت:‌ آنچه که در رسانه‌ها و فضای مجازی از قول اینجانب عنوان شد، شاید برداشت اشتباهی بود و از من سوال شده بود که در حوزه هوانوردی عمومی چه برنامه ‌ای دارید.

وی افزود: ما برخی فرودگاه‌ها را داریم که تقاضای استفاده  آن کم است اما برای استفاده هوانوردی عمومی مناسب است و رئیس سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌های کشور در این باره مجوزها را صادر کرده‌اند و مؤسساتی هم وجود دارد و در این حوزه آموزش خلبانی هم داریم.

دانش بنیان ها هواپیما می سازند

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بسیاری از نقاط دنیا جنرال ایویشین خصوصی است، گفت: در حال حاضر در کشور ما در فرودگاه لار سرمایه‌گذار آمده و سرمایه‌گذاری کرده است و پروازهای برد کوتاه و ایرتاکسی راه ‌اندازی شده است.

ساخت هواپیما با دانش بنیان ها

وی افزود: ما شرکت ‌های دانش ‌بنیان داخلی زیادی داریم که هواپیماهای دو نفره و چهار نفره می ‌سازند و کسانی هم هستند که این هواپیماها را در اختیار دارند، شرکت‌ های دانش‌ بنیان بر اساس ضوابطی این هواپیماها را طراحی و تولید کردند و ما هم برای گسترش آن منعی نداریم و جایی که سازمان هواپیمایی کشوری اجازه می‌ دهد و تزاحمی با پروازهای دیگر نداشته باشیم مشکلی درباره ایرتاکسی و هوانوردی عمومی نداریم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این هواپیماها دو تا شش نفره (غیر از خلبان و کمک خلبان) و یا کمی بیشتر است که  می‌توانند مسافر سوار کنند و فعالیت داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از این هواپیماهای شخصی در کشور وجود دارد و متقاضیان چگونه باید عمل کنند گفت:‌ تعداد این هواپیماها اگر از تعداد هواپیماهای مسافری فعال در کشور بیشتر نباشد، کمتر نیست و در حال حاضر هم در حال استفاده است.

وی افزود: لازم بود این‌ها در کانون‌هایی مستقر شوند و فرصت کار پیش آید مالکان آنها هم عمدتا خصوصی هستند و متقاضیان می‌ توانند در همان شهرستان در مسیر لار ـ شیراز از این ناوگان استفاده کنند.

وی افزود: همچنین در فرودگاه خرم‌ آباد و در فرودگاه رامسر هم این ظرفیت وجود دارد.

اسلامی تأکید کرد: جنرال ایویشین در دنیا اغلب شخصی است و حتی هواپیماهایی هم استفاده می ‌شود که امکان نشست و برخاست روی چمن را هم دارند.

اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه گفته شده است ممکن است در ایرتاکسی از نیروهای امنیت پرواز استفاده نشود، گفت: نه اینطور نیست و طبق ضوابط همه موارد اجرا می‌شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.