پذیرش و اعزام هیات تجاری

پذیرش و اعزام اعضای شرکت دانش بنیان همراه هیات تجاری

ارتباطات بین‌المللی یکی از الزمات اولیه در فرآیند بین‌المللی شدن شرکت‌ها و صادرات محصولات و خدمات می‌باشد. حضور در هیات‌های تجاری بین‌المللی همواره از طرف دولت‌ها مورد حمایت قرار گرفته و بر همین مبنا کریدور نیز بعنوان بازوی اجرایی معاونت در توسعه صادرات محصولات دانش بنیان، از اعزام هیات تجاری شرکت دانش بنیان، در راستای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان حمایت می‌کند. پذیرش و اعزام این هیات‌ها و یا افراد می‌تواند با هدف‌های مختلفی نظیر توسعه بازار، رصد رقبا و فناوری‌های مشابه، سرمایه‌گذاری مشترک، آموزش و کسب تجربه در حوزه‌های مختلف باشد. لذا و بر اساس اختیارات معاونت و در راستای حمایت از صادرات کالاها و خدمات دانش بنیان، نفوذ و حضور صادراتی در بازارها، افزایش سهم بازار موجود، پرداخت بخشی ازهزینه‌­های اعزام “هیأت­­های صادراتی، بازاریابی و سرما‌یه‌­گذاری محصولات دانش بنیان” در چارچوب این آیین­‌نامه قابل اقدام می­باشد.

پذیرش و اعزام اعضای شرکت دانش بنیان همراه هیات تجاری

فهرست حمایت پذیرش و اعزام هیات تجاری شرکت دانش بنیان

فهرست حمایت پذیرش و اعزام هیات تجاری شرکت دانش بنیان

کریدور در قالب حمایت از شرکت‌های دانش ‌بنیان، بخشی از هزینه‌های اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری (متشکل از فرد یا افراد مورد تایید کریدور) را در صورتی که در راستای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان باشد، مورد حمایت قرار می‌دهد. هیات‌های مورد حمایت کریدور می‌تواند به یکی از اشکال زیر باشند:

  • اعزام هیئت های تجاری:

هیات‌های اعزامی از شرکت دانش بنیان که به منظور رصد فناوری‌های مشابه در نمایشگاه و یا بازدید از پارک‌های فناوری اعزام می‌شوند.

  • پذیرش هیئت‌های تجاری:

هیات‌های بین‌المللی که کریدور به منظور بین‌المللی‌سازی نمایشگاه‌های محصولات دانش بنیان و یا مذاکرات تجاری به کشور دعوت می‌نماید.


میزان حمایت پذیرش و اعزام هیات تجاری شرکت دانش بنیان

کریدور به منظور توسعه ارتباط شرکت‎‌های دانش بنیان از هیات‌های معرفی شده در ماده ۱ به شرح زیر حمایت می‌نماید:

برای هیات های اعزامی تا ۸۰% هزینه بلیط رفت و برگشت را همراه با ۵۰% هزینه اقامت در هتل تا سقف ۴۰ میلیون ریال به ازای هر نفر و حداکثر برای دو نفر در هر شرکت دانش بنیان پرداخت نموده و برای هیات های پذیرشی تا ۸۰% هزینه بلیط رفت و برگشت و کل هزینه ترانسفر فرودگاهی را همراه با ۵۰% هزینه اقامت در هتل تا سقف ۴۰ میلیون ریال به ازای هر نفر و حداکثر برای دو نفر در هر شرکت دانش بنیان پرداخت خواهد کرد.

  • هیات‌های اعزامی و پذیرشی می‌تواند شامل فرد یا افرادی باشد که به تشخیص شرکت‌های دانش بنیان و یا کریدور انتخاب شده‌اند.
  • هر یک از شرکت‌های دانش‎‌بنیان حداکثر مجاز به اعزام ۲ هیات و پذیرش ۲ هیات در سال بوده و در صورت ارایه مستندات مرتبط با صادرات محصول یا تعاملات تجاری موفق، سقف تعدادی هیات‌ها بر اساس تائید کریدور افزایش می‌یابد.
توسعه صادرات محصولات دانش بنیان

شرایط اعطای حمایت پذیرش و اعزام هیات تجاری

تناسبات، سمت و همچنین جایگاه افراد جهت حضور در نمایشگاه یا رویداد تجاری- فناوری بایستی به تایید کریدور برسد، لذا لازم است شرکت متقاضی ضمن اعلام رسمی مشخصات هیات موردنظر، نسبت به ارایه برنامه بازدید و زمانبندی‌های مربوطه به کریدور نیز اقدام نماید.

نمایشگاه‌های بین‌المللی که از طرف سازمان توسعه تجارت برگزار می‌گردد، مورد تایید کریدور بوده و کریدورتنها درخواست شرکت را از منظر تناسب آن رویداد با برنامه صادراتی شرکت درخواست کننده بررسی و اعلام نظر می‌نماید.

نمایشگاه‌ها و رویدادهای تجاری- فناوری مورد تایید برای پذیرش هیات‌های تجاری شامل نمایشگاه‌ها و رویدادهایی است که با حمایت معاونت در حوزه‌های مرتبط با محصولات دانش بنیان (نظیر: زیست‌فناوری، تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات پزشکی، هوافضا، نانوفناوری، گیاهان دارویی، علوم شناختی، فناوری اطلاعات و کامپیوتر، علوم دریایی) در کشور برگزار می‌گردد.

مجری برگزاری و مدیریت هیات‌های تجاری می‌تواند شرکت دانش بنیان، کریدور و یا هریک از کارگزاران کریدور اعم از شرکت‌های مدیریت صادرات، شرکت‌های بازرگانی و برگزارکننده نمایشگاه و تورهای نمایشگاهی باشد.


گردش کار و نحوه حمایت پذیرش و اعزام هیات تجاری

شرکت‌های متقاضی دریافت خدمات مرتبط با این آیین‌نامه در صورت نیاز می‌توانند ضمن ارایه نامه درخواست خدمت بصورت رسمی به کریدور، سایر مدارک مرتبط نظیر مشخصات هیات اعزامی یا پذیرشی و برنامه زمانبندی نسبت به مورد تایید بودن هیات اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تایید کریدور، هزینه‌ها پس از بازگشت هیات و دریافت مستندات مالی مربوطه و گزارشی از نتایج حضور هیات در وجه شرکت‌ دانش بنیان پرداخت می‌گردد.

در صورتیکه مجری برگزاری تور اعزامی یا پذیرشی یکی از کارگزاران کریدور اعم از شرکت‌های مدیریت صادرات، شرکت‌های بازرگانی و برگزارکننده نمایشگاه و تورهای نمایشگاهی باشد، پرداخت حمایت بصورت یک قرارداد تجمیعی و با رعایت میزان حمایت‌های ذکر شده و با در نظر گرفتن حق‌الزحمه مجری پرداخت می‌گردد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.