تولید انبوه نانوسیم در کشور

کاربرد محصول

فناوری نانو امروزه به عنوان یکی از مهمترین زمینه های تکنولوژی در سطح بین الملل شناخته شده و به شکل های گوناگون در ارتقای سطح عملکرد صنایع کاربرد دارد. از افزایش کیفیت ساختار مواد تا افزودن ویژگی های جدید فناورانه به محصولات، فناوری نانو گستره وسیعی از توانایی ها و ویژگی های جدید را به حوزه های مختلف می افزاید. یکی از زمینه های کاربردی این چنین، نانوسیم ها هستند که اغلب از نقره ساخته می شوند.

نانوسیم های نقره را می توان در حوزه هایی مانند سلول های خورشیدی، صفحات لمسی، حسگرها، LED ها و دیودهای لیزری به کار برد که اغلب با عبارت AgNWs شناخته می شوند. یک شرکت دانش بنیان داخلی که در زمینه فناوری نانو تخصص دارد، با ورود به این زمینه اقدام به تولید این نوع محصول نموده است.

بومی سازی

یکی از شرکت های دانش بنیان با تکیه بر محققان و نخبگان خود اقدام به توسعه نانوسیم های نقره برای استفاده در تجهیزات الکترونیکی و به خصوص سلول های خورشیدی نموده است. این نانوسیم ها با ضخامت تقریبی ۶۰ نانومتر و طول ۱۰ میکرونی به صورت محلول هایی با غلظت ۵، ۱۰، ۲۰، ۳۰ و ۵۰ میلی گرم در میلی لیتر در اتانول و ایزوپروپانول تهیه شده اند.

این نانوسیم ها که از نوع نانومواد تک بعدی هستند، خواص عالی هدایت الکتریکی و گرمایی نقره را با خواص نانو ترکیب کرده اند و از این طریق به انعطاف پذیری بالا، خمش بالا، هدایت الکتریکی منحصر به فرد و شفافیت دست یافته اند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در حوزه فرهنگی

این شرکت دانش بنیان در حوزه مواد پیشرفته، نانومواد و همچنین تولید و توسعه محصولات بر پایه زیست فناوری فعالیت دارد. محصولات پیشین این شرکت شامل بید مغناطیسی، هیدروژل جاذب رطوبت، کلوئید اکسید گرافن و سوسپانسیون نانوسیم نقره هستند که در حال حاضر به بازار عرضه می گردند.

این شرکت که از حمایت ستاد نانو برخوردار است، به سراغ به کارگیری توان و دانش بومی برای طراحی و تولید کیت های مغناطیسی استخراج نوکلئید اسیدها رفته و در این راستا ارتباط نزدیکی هم با بسیاری از دانشگاه ها، آزمایشگاه های ملی و شرکت های نوآور برقرار نموده است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.