رشد تسهیلات صندوق نوآوری به دانش بنیان ها

تسهیلات صندوق نوآوری برای دانش بنیان ها

تسهیلات صندوق نوآوری برای دانش بنیان ها در سال ۹۹ افزایش خواهد یافت.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با اشاره به این که ارایه تسهیلات مالی این صندوق به دانش بنیان ها در سال گذشته نسبت به سال های قبل ۱۰ برابر رشد داشته، گفت: جهش تسهیلات مالی برای در سال ۹۹ نیز ادامه خواهد داشت.

علی وحدت در خصوص برنامه های این صندوق در سال جاری افزود: صندوق نوآوری وشکوفایی برنامه ویژه جهش تولید برای امسال در نظر گرفته است که اجرایی می شود و آثار آن دیده خواهد شد.

وی بیان کرد: صندوق نوآوری وشکوفایی جهش تسهیلات مالی را از سال گذشته شروع کرد. مجموع خدمات صندوق به بازیگران زیست بوم نوآوری در سال ۹۸ بیش  از ۱۰ برابر سال های قبل بود. امسال نیز همین رشد را در سال ۹۹ خواهیم داشت.

 تسهیلات صندوق نوآوری برای دانش بنیان ها

آمار تسهیلات مالی صندوق نوآوری

وحدت گفت: بیش از۳.۸ برابر کل سنوات گذشته در دوره جدید مدیریت صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات ارائه شده است که این تسهیلات به صورت مستقیم، از طریق خط اعتباری با صندوق های پژوهش و فناوری و از طریق شبکه بانکی با اهرم قرار دادن منابع صندوق در نزد بانک ها پرداخت شده است.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ این مجموعه به تنهایی بیش از ۲۸۰۰ میلیارد تومان و در سال ۱۳۹۹ با وجود شرایط کرونا تاکنون ۵۰۹ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان پرداخت کرده است.

وحدت با اشاره به اینکه تامین مالی شاخص اصلی توسعه است، ادامه داد: وقتی تامین مالی ۱۰ برابر شده است، انتظار داریم، امسال رشد ۱۰ برابری شرکت ها را در سال جاری ببینیم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   پاویون شرکت های دانش بنیان

سرمایه گذاری صندوق برای طرح های پژوهشی

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، خدمت سرمایه گذاری در صندوق را یک روش مترقی عنوان کرد و گفت: در سرمایه گذاری با نسبت یک به چهار در کنار طرح های پژوهشی هستیم و به جذب سایر صاحبان سرمایه مانند سرمایه گذارهای خصوصی و صندوق‌های جسورانه بورسی به این اکوسیستم کمک می کنیم. این یک سرویس جدید است؛ زیرا در گذشته صندوق به صورت مستقیم در طرح ها سرمایه گذاری می کرد. در روش‌ جدید با کمک صندوق های پژوهش و فناوری در صورت تامین ۲۰ درصدی آن ها، ما ۸۰ درصد باقی را تامین می کنیم.

وحدت گفت: در سال جاری سرویس سرمایه گذاری صندوق به سرویس اصلی مبدل خواهد شد و بخش زیادی از تامین مالی‌ از این طریق انجام خواهد شد. یعنی بدون دخالت نهاد حاکمیتی روی موضوعات و اعتماد به آورده بخش خصوصی، صندوق تنها هم سرمایه گذاری انجام خواهد داد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.