تابلو برق عایق با گاز

تابلو برق عایق شده با گاز

جایگزینی هوا با گاز

قربانی، مدیرعامل شرکت دانش بیانی که موفق به تولید تابلوهای برق عایق شده با گاز شده است، در این خصوص گفت: «این تابلوها در شبکه توزیع برق به کار گرفته می شود. عبارت GIS به معنای عایق بندی شده به وسیله گاز است. تابلو برق GIS به دلیل یکپارچگی و عایق بندی مناسب، در زمان اتصال و قطع جریان دچار آرک نمی ‌شود.»

قربانی برای توضیح بیشتر در خصوص محصول مورد نظر و توانایی های آن ادامه داد: «آرک یا قوس الکتریکی، ناشی از وقوع اتصال کوتاه بین دو جسم یا الکترود با سطح پتانسیل مختلف است. آرک انرژی بسیار زیادی را در یک زمان کوتاه آزاد می ‌کند و به شدت خطرناک است. در اکثر مواقع از گاز هگزا فلوراید گوگرد به عنوان گاز عایق در تابلو برق استفاده می شود که این خطر را کاهش می دهد. محل استفاده از تابلو برق عایق شده با گاز در صنایع تولیدی، نیروگاه‌ ها، میادین نفت و گاز و پتروشیمی‌ ها است.»

این محصول در مقایسه با تابلو برق عایق هوا، فشرده‌ تر بوده و فضای کم تری به خود اختصاص می‌ دهد. گاز مورد استفاده برای عایق مجهز به یک محفظه خلأ است که امکان فشرده سازی ابعاد تابلو حتی تا ۵۰ درصد را نیز فراهم می کند. در نتیجه تجهیزات و قطعات داخلی می توانند نزدیک‌ تر به هم جانمایی و نصب شوند.

این نوع از تابلو هزینه بسیار کمتری نسبت به مدل عایق هوا دارد و می توان از آن در حوزه های مختلفی استفاده نمود. به لطف فشردگی اجزا، هزینه پایین و مقاومت در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی دشوار، این شرکت به مرور در حال جذب مصرف کنندگان بیشتر بوده و جای خود را در بازار باز می کند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   بومی سازی دوربین مداربسته هوشمند

تابلو برق عایق شده با گاز

صادرات محصول ایران‌ ساخت

تابلو برق عایق ‌شده با گاز ساخت ایران حدود ۵ هزار دلار قیمت گذاری شده است، در حالی که قیمت نمونه مشابه خارجی در حدود ۶۵۰۰ دلار است. قیمت مناسب و کیفیت مطلوب این دستگاه سبب شد تا کشور سوریه ۴۰۰ دستگاه تابلو ایران ‌ساخت سفارش داده و پس از آن نیز کشور عراق با ۳۰۰ نمونه به کشورهای خریدار این محصول پیوسته است.

تولید این نوع تابلوهای برق تاکنون توانسته ۳۰۰ فرصت شغلی ایجاد کند و علاوه بر این از خروج حدود ۳۰ میلیون دلار ارز از کشور ممانعت به عمل آورده است. تا پیش از این تابلوهای GIS به طور کامل از خارج از کشور وارد می شد، اما با تولید این محصول با تلاش و کوشش نیروی انسانی داخلی این نیاز تا حد بسیاری رفع شده است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.