سامانه تأمین مالی و سرمایه‌گذاری طرحهای دانش‌بنیان

دسترسی سرمایه گذاران به سامانه تامین مالی طرح های دانش بنیان

در فرآیند توسعه اقتصادی و اجتماعی ، مقوله سرمایه گذاری در پروژه های دانش بنیان دارای اهمیت بنیادی است و در حقیقت سرمایه‌گذاری را باید پیش‌شرط تولید و به عبارت صحیح‌تر شرط لازم آن دانست.

اقتصاددانان سرمایه را نیروی محرکه ی موتور رشد و توسعه اقتصادی شرکت های دانش بنیان دانسته و تمام الگوهای مورد نظر را براساس همین فرضیه طراحی کرده‌اند؛ به اعتقاد اکثریت صاحب‌نظران بین رشد و میزان سرمایه‌گذاری رابطه‌ای قطعی و اجتناب‌ناپذیر برقرار است که دستیابی به اولی را بدون کاربرد دیگری غیرممکن می‌سازد.

سامانه تأمین مالی و سرمایه‌گذاری طرحهای دانش‌بنیان

تاثیرات سرمایه گذاری بر اقتصاد دانش بنیان

افزایش نیروهای مولد جامعه که منجر به افزایش تولید، توسعه اقتصاد دانش بنیان، اشتغال کامل و به ویژه ارتقاء سطح درآمدها می‌شود، بدون سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و بکارگیری سرمایه در فعالیتهای مختلف اقتصادی ممکن نیست.

از این رو براساس نیاز مبرم به روان‌سازی سیستم سرمایه‌گذاری و ایجاد بستری کارآمد میان نهادها و افراد دارای پتانسیل سرمایه‌گذاری و تأمین مالی، با اشخاص و شرکتهای نیازمند به تأمین مالی و سرمایه‌پذیر، سامانه «تأمین مالی و سرمایه‌گذاری طرحهای دانش‌بنیان و فناورانه» طراحی و ایجاد شده است.

سامانه تأمین مالی و سرمایه‌گذاری طرحهای دانش‌بنیان

در این سامانه یک نمای کلی از ابزارها و روشهای مختلف تأمین مالی به مخاطب نمایش داده می‌شود و مخاطب می‌تواند بر حسب نیاز و تناسب ابزار با نیاز، ویژگیها و شرایط ذاتی خود هر یک را انتخاب و از فرآیندها و گامهای لازم برای اجرایی کردن آن مطلع شود.

این سامانه علاوه بر اینکه نقش راهنما برای روشها و ابزارهای مختلف تأمین مالی و سرمایه‌گذاری در حوزه علم‌وفناوری را بازی می‌کند، بستری برای ارتباط سرمایه‌گذار با سرمایه‌پذیر شده است.

سرمایه گذاری در پروژه های دانش بنیان

پل ارتباطی سرمایه گذاران و ایده های دانش بنیان

چندی پیش،علیرضا دلیری؛ معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ریاست جمهوری از امکان ثبت طرحهایی که دارای ایده‌های دانش بنیان هستند در این سامانه خبر داد و اکنون فضای ورود سرمایه‌گذاران به آن نیز فراهم شده است.

علاوه بر طرحهایی که دارای ایده‌های نوآورانه هستند، طرحهایی هم که سهم بالایی از ارزش افزوده طرح دانش بنیان را داشته باشند، می‌توانند در این سامانه برای اعلام نیاز به سرمایه‌گذاری ثبت شوند و در واقع تنها مختص شرکتهای دانش‌بنیان نیست.

در حال حاضر امکان ورود برای «سرمایه‌گذاران» به این سیستم باز شده که پیش از آن باید در سامانه ثبت‌نام کرده و مدارک هویتی خود را ارائه کنند تا پس از تأیید، امکان ورود با «شناسه ملی» برای آنها فراهم شود و بتوانند از طرحهای متقاضی دریافت سرمایه مطلع شوند.

تسهیل سرمایه گذاری در پروژه های دانش بنیان

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ریاست جمهوری درباره طرحهایی که در حال حاضر در این سامانه اعلام نیاز به سرمایه کرده‌اند، گفت: تاکنون نزدیک به ۱۰۰ پروژه در این سامانه اعلام نیاز به سرمایه‌گذار کرده‌اند که امیدواریم با واسطه‌گری این سایت بتوانیم ارتباط این دو بخش را با یکدیگر برقرار و زمینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دانش بنیان تسهیل کنیم.

البته در سیاستهای این سایت گفته شده است که «هیچ تعهدی در تأمین مالی و اختصاص اعتبار برای طرحها ندارد و تنها به عنوان بستری برای هدایت و راهنمایی ایفای نقش می‌کند»؛ لذا در چنین شرایطی واضح است که مسئولیت ارزیابی و سنجش ارائه‌کنندگان طرح و همچنین ارائه‌کنندگان خدمات مالی و سرمایه‌ای بر عهده خود متقاضی است.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (5 امتیاز دهی, میانگین رای: 0٫00 از 5)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
 1. غلامرضا اصفهانی گفت :

  من متقاضی سرمایه گذاری در یک پروژه دانش بنیان که توجیه اقتصادی داشته باشد را دارم وامیدوارم این سایت بتواند این پل ارتباطی را برقرار نماید.باتشکر.اصفهانی
  تلفن تماس0912.259.4527

  ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۴:۲۹ ب٫ظ
 2. غلامرضا اصفهانی گفت :

  اگر این سایت بتواند پل ارتباطی بین سرمایه گذار ویک پروژه دانش بنیان را ایفاد نماید بسیار خوب خواهد بود

  ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۴:۳۴ ب٫ظ
 3. mohammad گفت :

  سلام؛ قصد سرمایه گذارى در شرکتهاى دانش بنیان را دارم؛ لطفا سامانه یا سایت مربوطه را معرفى کنید

  ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲:۲۶ ب٫ظ
 4. علی میرزایی گفت :

  باسلام بنده میخواهم مبلغی جهت اشتغالزایی سرمایه گذاری کنم جهت راه اندازی یک کارگاه یا تولیدی نیاز به مشاوره دارم

  ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۱۹ ب٫ظ
 5. عليرضا رياحي گفت :

  ممکن است لینک این سامانه رو هم قرار دهید

  ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۶:۰۱ ب٫ظ
 6. مسعود شیشه گران گفت :

  با سلام .جهت جلب سرمایه های سرگردان جهت هدایت بسمت تولید بسیار عالی است. اما انچه می تواند موثر واقع شود ایجاد اعتماد بین طرفین متقاضی سرمایه و سرمایه گذار است. آیا نقش این سایت برقرار کردن ارتباط است والسلام . ایا برای اینکار نظارت های مستمر بر حسن عملکرد طرفین راهکاری دیده شده است . اینکه بیاییم یک روز قرار داد ببندیم و یک عمر تو سر و کله هم بزنیم بنفع نه صاحب طرح می باشد و نه بنفع سرمایه گذار. لطفا در این زمینه با زبان ساده شفاف سازی و اطلاع رسانی و تبلیغات فرمایید تا هر چه زودتر صاحبان سرمایه های سرگردان بتوانند جذب بخش تولید شود . با تشکر.

  ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۴:۱۸ ب٫ظ
 7. علی محمد گفت :

  باسلام
  کمک به تولید محصول داخلی که قطع وابستگی کند.

  ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰:۴۵ ق٫ظ
 8. سیدمرتضی مستطاب گفت :

  سلام اینجانب یک طرح دامداری اصلاح نژاد گوسفند چند قلوزایی دارم که دنبال شریک خوب یا سرمایه گذار هستم اگر امکان داره همکاری کنید که این شغل راه بندازم که ازاین بیکاری تموم بشم ومیتونم ۲تا۳نفرمستقیم مشغول بکار بشن ممنون هستم از همکاریتون
  خوزستان .هندیجان
  09163525209

  ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۸:۲۶ ب٫ظ
 9. ظاهری گفت :

  درود
  من یک کارخانه با متراژ 32000 متر زمین، 3000 متر سوله
  1500 متر ساختمان اداری با امکانات کامل در شهرکرد دارم.
  نیاز به یک شرکت دانش بنیان دارم که بتواند تولیدی اقتصادی و باصرفه انجام دهد .
  شرایط برای دریافت تسهیلات نیز تا سقف 50 میلیارد تومان آماده است

  ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۳:۵۵ ب٫ظ
 10. شبکه دانش بنیان ایران گفت :

  خیلی هم عالیست میتونید با واحد مشاوره دانش بنیان ما تماس بگیرید تا شرکت هایی که درخواست دارن رو به شما معرفی کنند.

  ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۴:۵۴ ق٫ظ
 11. علی شادی گفت :

  سلام
  اگر بانیان این سایت که متعلق به
  معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ریاست جمهوری است بخواهند نقش واسطه را ایفا کنند میبایستی اصولی این کار را انجام دهند وقتی شما دانش بنیانی وفناورانگی شخصی حقوق یا حقیقی را تایید میکنید میبایستی تضمین کنندگی داشته باشد تا سرمایه گذار رغبت به سرمایه گذاری کند والا عدم اطمینان بواسطه نشناختن یکدیگر باعثعدم سرمایه گذاری میشود.

  ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲ ب٫ظ
 12. اثنی عشری گفت :

  با سلام من یک کارگاه تولیدی با ابزار آلات و امکانات تولید دستگاه های پزشکی در تهران دارم و خواستار همکاری با شرکت دانش بنیان جهت تولید دستگاه های پزشکی هستم

  ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲ ق٫ظ
 13. حسین گفت :

  با سلام
  سوله ای به مساحت ۲۰۰۰ متر و ساختمان اداری ۱۰۰ متر داریم و آماده همکاری با شرکت های دانش بنیان هستیم.

  ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۶:۱۲ ب٫ظ
 14. ریحانه گفت :

  به نظرم با یک شرکت مشاوره مدیریت یا با تشکیل یک تیم 10نفره از فارغ التحصیلان ارشد مالی، ام بی ا، اقتصاد و صنایع طرح های رسیده را یک فیلتر اولیه بکنید تا هم ارزش افزوده ایجاد کنید و هم صاحبان ایده مجبور به حرفه ای تر شدن گردند.

  ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۳۱ ق٫ظ
 15. مصطفی گفت :

  با عرض سلام خدمت عزیزان . اگر کسی بتواند مبلغ 500 میلیون تومان فراهم کند پیشنهاد شما برای بهترین راه سرمایه گذاری چیست؟

  ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷ ب٫ظ
 16. شبکه دانش بنیان ایران گفت :

  با سلام این مبلغ برای خیلی از شرکت های دانش بنیان مبلغ قابل توجهی هست، از این رو میتونید درخواستتون رو با کارشناسان ما مطرح کنید تا شما رو به یکی از این شرکت ها وصل کنن

  ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۴۲ ب٫ظ
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.