تسهیلات شرکت های دانش بنیان

طراحی صنعتی محصولات دانش بنیان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دلیل نقش بسته بندی و طراحی صنعتی در فروش محصولات ۵۰ درصد از هزینه های شرکت های دانش بنیان و خلاق را در این زمینه پرداخت می کند.

این بسته حمایتی تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال و به صورت بلاعوض اختصاص می یابد،  مقوله طراحی صنعتی و بسته بندی با تاثیر در کیفیت، عملکرد، ارگونومی، شکل ظاهری، گرافیک و بسته بندی محصولات، می تواند نقش مهمی در جلب رضایت مصرف کنندگان و بازاریابی محصول ایفا می کند.

به همین دلیل، طراحی صنعتی و بسته بندی جایگاه مهمی  را در بازاریابی و توسعه بازار محصولات، اشغال کرده است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد تا با پرداخت ۵۰ درصد هزینه طراحی و گرافیک بسته بندی‌ برای محصولات دانش بنیان و خلاق در راستای توسعه بازار این محصولات نوآورانه گام بردارد.

محصولات و تجهیزات تولید داخل عموماً به دلیل طراحی صنعتی و بسته بندی نه چندان جذاب، با وجود مزیت های فنی و قیمتی، در ترغیب مشتریان و رقابت با محصولات خارجی مشابه عملکرد مناسبی ندارند، در همین راستا، بخشی از هزینه های طراحی صنعتی با هدف توسعه بازار محصولات دانش بنیان حمایت می شود،  غیر از طراحی صنعتی محصول، طراحی بسته بندی نیز از جمله موارد مورد حمایت است.

باید به این نکته توجه شود که ساخت و چاپ کارتن بسته بندی رایج محصولات مورد حمایت قرار نمی گیرد، بلکه طراحی بسته‌ بندی جدیدی که به منظور جذابیت بیشتر، محافظت از محصول و افزایش عمر آن، قابلیت حمل و نقل و انبارداری آسان و البته کاهش هزینه بسته بندی انجام شود، مشمول حمایت قرار خواهد گرفت.

طراحی صنعتی محصولات دانش بنیان

طراحی و ساخت نمونه نمایشی

یکی از راه های معرفی و نمایش عملکرد محصول به سرمایه گذاران و مشتریان، طراحی و ساخت یک نمونه نمایشی(دمو) است که تمام ویژگی ها و کارکردهای محصول را به نمایش می گذارد.

دمو، نمونه ای از محصول اصلی یا بخشی از آن است که در اختیار مشتری قرار داده می شود تا در کمترین زمان، با ظاهر، ویژگی، عملکرد و امکانات محصول اصلی آشنا شود و بر این اساس بتواند ارزیابی دقیق تری از محصول داشته باشد، در صورت رضایت مشتری از نمونه آزمایشی ساخته شده، شانس ثبت سفارش و تولید انبوه این محصول افزایش می یابد، در همین راستا بخشی از هزینه های طراحی و ساخت دمو با هدف توسعه بازار محصولات دانش بنیان و خلاق مورد حمایت قرار می گیرد.

شرکت های خلاق و دانش بنیان همچنین می توانند پس از معرفی از تسهیلات نمونه سازی ارائه شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی یا دیگر صندوق های پژوهش و فناوری بهره‌ مند شوند، همچنین بخشی از هزینه مشاوره در زمینه طراحی صنعتی و بسته بندی نیز پرداخت می شود.

 

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.