صادرات یک میلیارد دلاری محصولات دانش بنیان

صادرات محصولات دانش بنیان

معاون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: مرکز تعاملات بین المللی این معاونت قصد دارد در سال جهش تولید سقف صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی را که حدود 500 میلیون دلار برآورد می شود به یک میلیارد دلار افزایش دهد.

اسماعیل قادری ‌فر معاون معاونت علمی و رئیس مرکز فناوری های راهبردی ریاست جمهوری درباره توسعه بازارهای خارجی، گفت: مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری در سال جهش تولید برنامه ریزی کرده است تا سقف صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی را که حدود ۵۰۰ میلیون دلار برآورد می شود را به یک میلیارد دلار افزایش دهد. 

وی افزود: توسعه بازارهای خارجی شرکت های دانش بنیان براساس زیرساخت های حمایتی از جمله فعالیت دفاتر انتقال فناوری ایران در کشورهای هدف، پایگاه‌های صادرات و تبادل فناوری، بحث ارتقای استاندارد و اخذ استانداردهای بین المللی مانند CE که در خارج از مرزهای ایران مورد توجه قرار می گیرد هدف گذاری شده است که توسط معاونت علمی و فناوری انجام شده و با توجه به شور و شوقی که شرکت های دانش بنیان دارند فکر می کنم امسال به این هدف نائل شویم. 

صادرات محصولات دانش بنیان

عمده ترین محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عمده ترین محصولاتی که شرکت های دانش ‌بنیان صادر می کنند اشاره کرد و گفت: این شرکت ها ظرفیت های بالقوه ای در صادرات تجهیزات و مواد آزمایشگاهی تحقیقاتی ایران ساخت و صادرات محصولات فناورانه در کشور دارند که از جمله آن ها می‌توان به محصولات زیست فناورانه، داروهای نانو، بیوتکنولوژی و نانو فناوری اشاره کرد.

وی گفت: در تولید انواع ماسک و خط تولید انواع محصولات ضدعفونی کننده در مواجهه با بیماری کرونا مازاد تولید داریم؛ البته در این بین اتفاقات خوبی در حوزه صادرات ونتیلاتور و کیت های تشخیصی کرونا رخ داده است که از ظرفیت های بالقوه شرکت های دانش بنیان است و نکته مهم دیگر فعالیتی است که استارتاپ ها می توانند در بازارهای منطقه ای داشته باشند.  

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با طرح این مثال که چگونه یک تاکسی اینترنتی مشهور به اسم اوبر از آمریکا می تواند در حاشیه خلیج فارس فعالیت کند و به صورت B2B از ظرفیت تاکسی اینترنتی به اسم کریم در امارات استفاده کند؟ ما نیز به  تناسب توانمندی ها و تجربه بسیار موفقی که در حوزه استارتاپی داریم می توانیم پوشش دهی وسیعی را در کشورهای منطقه داشته باشیم.

استارتاپ های ما هم فعال هستند و حضور خدمات فنی‌ و مهندسی و مشاوره ای شرکت های دانش بنیان است که در کشورهای منطقه ای مثل عراق، سوریه، ترکیه، آسیای مرکزی و قفقاز امکان صادرات دارند. ضمن اینکه ما معمولاً از بازار بسیار بزرگ مهمی مثل منطقه آفریقا یا کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی غافل بوده ایم که بسترهای خوبی برای صادرات و فناوری به این کشورها وجود دارد. 

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.