مبدل ولتاژ مستقیم

مبدل ولتاژ مستقیم

نمونه داخلی مبدل مستقیم

مبدل های ولتاژ مستقیم در توسعه محصولات پیشرفته، به خصوص خودروهای هیبریدی بسیار موثرند. این نوع محصول حکم تجهیزات کلیدی دانش بنیان در حوزه تبدیل جریان مستقیم به مستقیم (تغییر ولتاژ) را دارند. مجتبی رحیم زاده مدیرعامل شرکت اروم الکترونیک کلان شهر در این خصوص گفت: «مبدل‌های جریان مستقیم به جریان مستقیم، مخصوص خودروهای هیبریدی مهم ترین محصول دانش بنیان تولید شده ای است که تا کنون در بازار ایران وجود نداشت، بنابراین برای رفع این نیاز فناورانه، متخصصان این شرکت دانش‌ بنیان مبدل کاهنده ایزوله ولتاژ بالا را طراحی و تولید کردند.»

حوزه کاربری این محصول دانش‌ بنیان در زمینه برق و الکترونیک است که در ژنراتورها، خودروهای هیبریدی و دیگر تجهیزات مبتنی بر جریان مستقیم کاربرد دارد. به دلیل نیاز تجهیزات مختلف به ولتاژهای عملکردی متفاوت برای عمر عملیاتی بالاتر، استفاده از این مبدل ها این بخش از حوزه برق و الکترونیک برای کاهش هزینه، تسهیل کار و به حداقل رساندن استهلاک کمک شایانی می نماید.

مبدل ولتاژ مستقیم

مبدل های ولتاژ مستقیم

نمونه خارجی این محصول بدون پشتیبانی و از مبادی غیر رسمی عرضه می‌ شود. این در حالی است که نمونه ایران ‌ساخت، با قیمت بسیار پایین تر، کیفیت قابل مقایسه، خدمات پس از فروش و قابلیت ارائه طراحی طبق سفارش مشتریان، توانایی رقابت با همتایان خارجی خود را داراست.

شرکت اروم الکترونیک کلان در مسیر اشتغال زایی و بهره مندی از نوآوری‌ های دانش‌ آموختگان جوان در عرصه تولید محصولات بومی، توانسته است برای ۴ نفر به صورت مستقیم و ۳ نفر غیر مستقیم اشتغال‌ زایی کند. مدیرعامل این شرکت دانش‌ بنیان، با تأکید بر این امر که صادرات محصولات بومی و دانش بنیان ایران ‌ساخت مستلزم حمایت‌ ها از بازارسازی است، بیان کرد: «باید برای عرضه محصولات در عرصه‌ های بین‌ المللی برنامه ‌ریزی صورت بگیرد و این امر  در گرو حمایت دولت و همچنین تسهیل و تسریع در مراحل متفاوتی از جمله استاندارد سازی است.»

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.