توسعه حمایت های استقرار دانش بنیان در واحدهای مسکونی

اهمیت

تصویب قانون جهش دانش بنیان یکی از مهمترین رویدادهای اخیر در زمینه دانش بنیان بوده است. بر اساس این قانون، دستگاه های متعددی موظف به گسترش حمایت های خود از شرکت های دانش بنیان شده اند و بسیاری از تسهیلاتی که در گذشته به این مجموعه ها ارائه می شد، گسترش و توسعه یافته اند. یکی از این تسهیلات که همواره محل بحث بوده است، تسهیلات استقرار شرکت ها در واحدهای مسکونی بوده است. به منظور تسهیل فعالیت این نوع مجموعه ها، تنها در تهران به آنها اجازه داده شده بود که بتوانند بدون بروز مشکل با شهرداری در ساختمان های مسکونی مشغول به کار شوند. همان طور که مشخص است این قانون محدودیت های فراوانی دارد و کارکرد آن تنها برای یک شهر، آن هم زمانی که کل کشور وارد حوزه دانش بنیان شده است، کمبود قابل توجهی به حساب می آید.

روز شنبه هشتم مردادماه ۱۴۰۱ اما خبر رسید که این حمایت گسترش یافته و حالا شامل ویژگی های جدیدی می شود.

جزئیات

رضا اسدی فرد، رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این خصوص گفت: «خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ با تصویب قانون جهش دانش بنیان امکانات جدیدی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان فراهم شده است. یکی از سرفصل های جدید امکان استقرار شرکت های دانش بنیان در ساختمان هایی با کاربری مسکونی است که پیش از این با تفاهم نامه ای که میان شهرداری تهران و این مرکز منعقد شده بود، تنها در این شهر ممکن بود.»

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   خودکفایی در تولید سنسورها و صفحات لمسی

وی افزود: «اما با تصویب قانون مذکور، حالا این امکان در سراسر کشور فراهم شده است و شرکت ها به شرطی که معارض نداشته باشند می توانند دفتر خودشان را در ساختمانیی با کاربری مسکونی راه اندازی کنند.»

برای استفاده از این امکان، به گفته آقای اسدی فرد، شرکت ها به کارتابل خود در سایت معاونت علمی ریاست جمهوری مراجعه کرده و می توانند ساختمان، شهر و شهرداری مدنظرشان را انتخاب کنند. در پی انجام این کار معاونت علمی معرفی نامه ای صادر می کند که شهرداری ها را موظف می کند برای استقرار این مجموعه ها در ساختمان های مسکونی مشکلی ایجاد نکنند.

آقای اسدی فر ادامه داد: «ابلاغ های لازم هم از طرف وزیر کشور و معاون علمی و فناوری رییس جمهور به همه شهرداری های کشور ارسال شده و اطلاع رسانی لازم انجام شده است و از همین امروز این امکان قابل پیگیری است.»

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.